Yaşam:

Tarkan çıkardığı Ahbe Vefa albümünde Türk sanat müziği şarkılarına yer verdi. Itunes, Tarkan'nın son albümüne Dünya çapında tanıtımı için büyük reklam yaptı. Tarkan bu konuda ilk Türk sanatçısı oldu.

Ahde Vefa adlı yeni bir albüm çıkaran Tarkan, dünya çapında büyük bir ilgi gördü. 35’i aşkın ülkenin ‘Dünya Müziği’ sayfasında yer alan Tarkan, ABD başta olmak üzere İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Almanya’nın ‘World Music Top Charts’ listesine ilk sıradan giriş yaptı.

iTunes içerisindeki özel bölümlerde de yer bulma şansı elde eden Tarkan, sadece Türkiye’de değil, Ahde Vefa ile İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Almanya gibi ülkelerin de sıralamalarına girdi.Sanatçı, birkaç saat içinde şaşırtıcı bir hızla bütün Latin Amerika ve Orta Doğu ülkelerinin yanı sıra Almanya, Fransa, İspanya, Avusturya, Rusya, Hindistan, Mısır ve Kanada’daki müzikseverlerin beğenisini kazandı.

Türkiye’de İlk Oldu!

iTunes üzerinden en çok ilgi gören ve indirilen albüm olma özelliğine sahip Ahde Vefa, Tarkan’ı da bu konuda ilkler sahibi yaptı. Bugüne kadar Türkiye'den bu alanda çok iyi sonuçlar çıkmazken, Ahde Vefa ile birlikte Tarkan bu alanda neden yıldız olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Ahde Vefa albümünü almak isteyen kişiler Türkiye’den de iTunes kullanabileceği gibi diğer müzik servisleri üzerinden de Tarkan’ın son şarkıları dinlenebilir. Tarkan'nın Ahbe Vefa Albümünde hangi şarkılar var ?

Rindlerin Akşamı (Dönülmez Akşamın Ufkundayız)
Olmaz İlaç Sine-i Sad Pareme
Söyleme Bilmesinler
Enginde Yavaş Yavaş
Nasıl Geçti Habersiz
Kadehinde Zehir olsa
Veda Busesi
Sevmekten Kim Usanır
Aşk Bu Değil Mi
Islak Daha Islak Öp Beni
Akşam Oldu Hüzünlendim Ben Yine
Zeytin Gözlüm
Kara Bulutları Kaldır Aradan

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Burak Yılmaz twitter üzerinden açıklama yaptı
Burak Yılmazın eşi İstem Yılmaz şiddet gördüğü gerekçesi ile boşanma davası açtı. İstem Yılmaz,...

Haberi Oku