THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Aycı: Bugün, THY'nin ragbiyle ilk buluştuğu gün. Avrupa'nın ve dünyanın en güçlü liginin sponsoru oluyoruz. Bizim için çok önemli bir adım bu EPCR Başkanı Simon Halliday: Böylesine büyük bir küresel markayla güçlerimizi birleştiriyor olmak, Avrupa kulüp ragbisi için harika bir haber

LONDRA (AA) - Türk Hava Yolları (THY), Avrupa Ragbi Şampiyonlar Kupası ve Challenge Kupası'nın resmi ortağı oldu. 

İngiltere'nin başkenti Londra'nın güneyindeki Twickenham Stoop Stadyumu'nda düzenlenen ve Avrupa Profesyonel Kulüp Ragbisi 2015-16 sezonunun tanıtıldığı törende, THY ile yapılan işbirliği duyuruldu. 

Törene, THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, Avrupa Profesyonel Kulüp Ragbisi (EPCR)  Başkanı Simon Halliday, ragbi liginde mücadele eden takımlardan oyuncular ve çok sayıda davetli katıldı. 

İşbirliğiyle ilgili AA'ya konuşan THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Aycı, "Bugün, THY'nin ragbiyle ilk buluştuğu gün. Avrupa'nın ve dünyanın en güçlü liginin sponsoru oluyoruz. Bizim için çok önemli bir adım bu" dedi. 

Ragbinin, Avrupa ve dünyada önemli bir izleyici kitlesi olduğunu vurgulayan Aycı, "Bu izleyici kitlesi farklı bir kitle, iyi eğitimli profesyonellerden ve iş dünyasındaki önemli yöneticilerden müteşekkil bir kitle. Bizim de ulaşmak isteğimiz bir kitle" diye konuştu. 

 

- "Türkiye'de ragbiye olan ilginin artacağını düşünüyorum"-

Aycı, ragbi sporunun dünyada çok sevilen bir spor olduğunu kaydederek, şunları ifade etti:

"Biz bunun Avrupa ayağına, ligine sponsor olduk. Bu ligin özelliği de, dünya kupasında oynayan en iyi sporcular ve takımlar burada. Çok ciddi bir rekabet var takımlar arasında. Ulaşmak istediğimiz bu kitleye de ragbi sporu sayesinde ulaşacağımızı düşünüyoruz."

Ragbinin Türkiye'de de yayılmasının çok önemli olduğunu dile getiren Aycı, THY'nin sponsorluğunun Türkiye'de ragbi sporuna olan farkındalığı artıracağını kaydetti.  İlker Aycı, "Türk medyasının ve gençlerimizin de bu spora çok ilgi duyacağının düşünüyorum. Üniversitelerimiz, büyük kulüplerimiz, Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğümüz ilerleyen dönemlerde ragbi sporuyla ilgili adımlar atacaklardır diye düşünüyorum. THY olarak bize de bir şey düşerse, her zaman Türk sporuna verdiğimiz desteği sürdüreceğiz" diye konuştu. 

 

- 3 yıllık anlaşma

EPCR Başkanı Simon Halliday de, "Böylesine büyük bir küresel markayla güçlerimizi birleştiriyor olmak, Avrupa kulüp ragbisi için harika bir haber. Yenilenen formatıyla Şampiyonlar Kupası ve Challenge Kupası'nın, açılış sezonunda büyük bir mesafe katettiğini düşünüyoruz. Bu değerli işbirliği sayesinde, THY gibi iddialı ve dinamik bir ortakla çalışacak olmamız, turnuvaların popülaritesi adına oldukça önemli, itici bir güç olacak" ifadelerini kullandı.

Avrupa Profesyonel Kulüp Ragbisi (EPCR) ile THY arasında imzalanan sponsorluk anlaşması, önümüzdeki 3 yılı kapsayacak ve 2017-18 sezonunun sonuna kadar devam edecek. 

2015-16 Avrupa Kulüp Ragbi Sezonu, 12 Kasım Perşembe günü Harlequins ve Montpellier arasında Twickenham Stoop’ta oynanacak Challenge Kupası maçı ile başlayacak. Şampiyonlar Kupası ise, 13 Kasım Cuma günü, Leicester Tigers ve Fransız Top 14 Ligi’nin galibi Stade Français arasında, Welford Road’da gerçekleşecek.

EPCR’nin 2016 finalleri ise, Grand Stade de Lyon’da 13 ve 14 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fenerbahçe Real Madrid'i ezdi geçti!
Fenerbahçe, Basketbol THY Avrupa Ligi play-off çeyrek final ikinci maçında İspanya'nın Real Madrid...

Haberi Oku