Sağlık:

İspanyol bir firmanın geliştirdiği yatak ve telefona yüklenebilir bir uygulama sayesinde, eşlerden birisi aldatma girişiminde bulunduğunda , yataktaki beklenmedik aktiviteyi uygulama sayesinde diğer eşe iletiyor.

Yapılan araştırmalarda İspanyolların sadakatsiz çıkması, bir yatak firmasını harekete geçirdi. Durmet isimli firma, aldatan eşi yakalayan bir sistem geliştirerek yeni bir model geliştirdiklerini duyurdu.

‘ŞÜPHELİ HAREKETLERİ’ TESPİT EDİYOR

Sputnik’in haberine göre, Son yapılan araştırmalarda, İspanyolların Avrupa’nın ‘en sadakatsiz’i çıkması üzerine beyin fırtınasına başlayan Durmet ekibi, gün içinde meydana gelen ‘şüpheli’ hareketleri mobil aplikasyonuyla kullanıcıya ileten bir yatak geliştirdi.


Smarttress’ adı verilen yatağın normal bir yataktan farkı olmadığını belirten Durmet sözcüsü José Antonio Muiños, The Local’a yaptığı açıklamada, farkın alt tarafa yerleştirilen tespit sistemi olduğunu söyledi.

Yatağı yurtdışında da satmayı planladıklarını ifade eden Muiños ,”Yataklarımızın dünyanın dört bir yanında ilgi çekeceğini düşünüyoruz çünkü ‘aldatan eşleri’ tespit etmek için tasarlanan tek sistem bu” diye konuştu.

İspanyada yapılan bir araştırmada, İspanyolların yüzde 94'ü kendi evlerinde aşk yapmayı tercih ediyor. Bu araştırma üzerine Durmet firması sadece gece değil gündüzde evde olabilecek bir aldatma durumunu uygulama yardımıyla partnerine bildirmeyi hedefliyor. Geliştirici mühendislerin söylediğine göre yatağın içie yerleştirilen ultrasonic sensörler, ritmik bir hareket algıladığında bunu ana servere bildiriyor, telefona bir mesaj iletiliyor. Yatağın yaklaşık maliyetinin ise 1200 pound olması bekleniyor.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Sağlıklı beslenerek diyabetin önüne geçmek...
International Journal of Food Sciences and Nutrition dergisinde yayınlanan çalışma, inflamasyon biyoişaretleri...

Haberi Oku