Politika:

MHP Genel Başkan Yardımcısı Adan: Tuğrul'un aldığı karar değersiz bir karardır, Tuğrul'a yapılan teklif değersiz, ahlaksız bir karardır

TBMM (AA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Tuğrul Türkeş'in bakanlık teklifini kabul etmesine ilişkin, "Tuğrul'un gidişi değersiz, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin bu tip girişimleri ahlaksız ve değersiz" dedi.

Adan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, koalisyon hükümetine katılmayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli için sarfettiği, "Tarih, sorumluluktan kaçanları da yazacak" sözlerini değerlendirdi.

Adan, tarihin "17-25 Aralık'a sessiz kalanları, Süleyman Şah Türbesi'nin bir evden mal kaçırılırcasına boynu bükük taşınmasını, bir tek Türk bayrağının olmadığı Diyarbakır'da  2013'te eşkıya başının mesajını okutanları, rehineleri kurtarırken eşkıya başından yardım istenmesini de yazacağını" savundu. 

Tuğrul Türkeş'in bakanlık teklifini kabul etmesine dair değerlendirmesi sorulan Adan şunları söyledi: 

"Tuğrul'un aldığı karar değersiz bir karardır, Tuğrul'a yapılan teklif değersiz, ahlaksız bir karardır. Bunu değerlendirmeyi Türk siyasi hayatı adına değer görmüyorum. MHP Genel Başkan Yardımcısısınız, partinize, Genel Başkanınıza haber vermeden alınan kararın, hangi değeri olabilir? Haber vermeden kapıyı kapatırsanız orada bile değer kaybetmez misiniz? 

Bir değersiz olayı, gündemden süratle düşürün, değersiz bir olaydır. Türk milliyetçiliğinin tarih yazdığı bugünkü mücadelesinde, boyun bükmeyen, devletin kuruluş iradesinin tartışmalara açıldığı dönemde dik duran, her türlü baskıya karşı milletten güç alarak Türk varlığını yaşatan Sayın Devlet Bahçeli'ye karşı yapılan bir saygısızlıktır. Tuğrul'un gidişi değersiz, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin bu tip girişimleri ahlaksız ve değersiz."

Adan, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, MHP ve CHP'ye koalisyon kurmak için gitmediğini öne sürerek, görüşmelerden önce AK Parti milletvekilleri, AK Parti'nin merkez yönetimi ve il başkanlarının seçim kararı aldığını kaydetti.

Celal Adan, Doğu ve Güneydoğu'da terörle mücadelenin daha güçlü verilmesi gerektiğini vurguladı.

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

MHP lideri Devlet Bahçeli:Üzüntümüz çok...
MHP lideri devlet bahçeli 13 Mart 2016 günü Ankara da yaşanan terör saldırı ile ilgili bir basın açıklaması...

Haberi Oku