Politika:

MHP, Türk devletinin bekası, Türk vatanının ve milletinin bölünmezliği ve güvenliği için üzerine düşen sorumlulukların farkında olduğunu her zaman göstermiştir ve şimdi de gereğini yapmaya hazırdır

ANKARA (AA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, "MHP, Türk devletinin bekası, Türk vatanının ve milletinin bölünmezliği ve güvenliği için üzerine düşen sorumlulukların farkında olduğunu her zaman göstermiştir ve şimdi de gereğini yapmaya hazırdır" değerlendirmesinde bulundu.

Çetin, yaptığı yazılı açıklamada, son günlerde ardı ardına alınan şehit haberlerinin herkesin canını yaktığını belirtti.

"Türkiye gibi terörle mücadelede yeterli tecrübeye sahip bir ülkede, bitme noktasına kadar getirilmiş terörün yeniden hortlatılmasının nedenlerinin üzerinde ciddiyetle durulması gerektiğini" kaydeden Çetin, "Türkiye'nin güvenliğinden, vatandaşın can ve mal teminatından sorumlu kurumları ve yetkilileri, görevlerini yapamaz hale getiren nedir?" diye sordu.

"Yaşanacakların çok önceden belli olmasına rağmen güvenlik bürokrasisinin kör ve sağırlaşması, terör örgütünün ise dağlardan şehre inerek gücüne güç katmasının izahı millete yapılmalıdır" ifadesini kullanan Çetin, şöyle devam etti:

"Milli savunmamız ve kamu güvenliğimizde yaşanan zafiyetler ve gelen şehit haberlerinin milletimizde bir öfke patlamasını tetiklemek üzere olduğu gözden uzak tutulmamalıdır. Barış, kardeşlik ve demokrasi masalları ile kamuoyu oyalanırken, terör örgütü boş durmamıştır. Millete her şey yolunda diye masal anlatılırken, terör örgütleri çok geniş alanlar ve militan sağlama imkanı bulmuştur."

- "Terörle aktif mücadele edilmeli"

"MHP'nin uzun süredir yaptığı uyarılara aldırmayan, terörle mücadele etmek yerine müzakereyi seçen siyasi aklın bugün resmen iflas ettiğini" savunan Çetin, "Türkiye'nin terör örgütlerinin doğrudan hedefi haline dönüştüğü bu şartlarda yapılması gereken, terörle aktif mücadele edilmesidir. Ancak terör tehdidine karşı yeterli bilince ve duyarlılığa sahip olmadığını bugüne kadarki söylem ve eylemleriyle ispatlamış AKP iktidarı, yükselişinde bizzat pay sahibi olduğu teröre karşı mücadelede nasıl etkili olabilecektir? AKP terör sorununun bir kaynağı iken, bir anda nasıl çözümün tarafında yer alabilecektir?" açıklamasında bulundu.

"AK Parti'nin, 7 Haziran seçimleri sonrasında kaybettiği oyları telafi edebilmek için terör eylemlerini bir fırsat olarak gördüğü" değerlendirmelerinin yapıldığını aktaran Çetin, "terörün hortlamasından AK Parti iktidarının sorumlu olduğunu" öne sürdü. 

"Terörün kaynağı örgütlerle aynı masaya oturmuş ve el sıkışmış bir siyasi yapının şimdi onlarla mücadeleye başlaması inandırıcı gelmemektedir. AKP dün açılımcı iken bugün nasıl mücadeleci olacaktır?" görüşünü savunan Çetin, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Terör olayları, geçici AKP hükümeti için bir güvenlik endişesinden daha çok, sıkışan siyaseti için bir cankurtaran simidi rolüne dönüşmüştür. Geçici hükümet partisi AKP, dağları taşları bombalatarak terörün bitirilemeyeceğini bile bile kamuoyunu oyalamaktadır. Teröre karşı kendi çıkardıkları güvenlik yasasını dahi henüz uygulamaya sokmamış iktidar partisi, sırf oy hesaplarıyla kamuoyuna şahin görüntüsü vermekten öte bir şey yapmamaktadır. Oysa terörün bitirilmesi için, teröre cesaret veren çözüm süreci başta olmak üzere bütün lojistik kesilmelidir. İmralı-Kandil ve Ankara arasında kurulan şeytan üçgeni yıkılmadan, terör baronlarına ulaşılmadan terörle gerçek manada mücadeleye başlamak mümkün değildir."

- "MHP, gereğini yapmaya hazır"

"Söz konusu olan vatanın ve milletin menfaatleri ise MHP, kendisi iktidarda olsun ya da olmasın fikirlerinin uygulanmasından ancak memnuniyet duyar" ifadesini kullanan Şefkat Çetin, şunları kaydetti:

"Geçici AKP hükümetini bugüne kadar izlediği politikalardan vazgeçerek, MHP'nin dile getirdiği şekilde teröre karşı tavır almaya çalışması halinde destekleyeceğimiz bilinmelidir. MHP, Türk devletinin bekası, Türk vatanının ve milletinin bölünmezliği ve güvenliği için üzerine düşen sorumlulukların farkında olduğunu her zaman göstermiştir ve şimdi de gereğini yapmaya hazırdır. Yeter ki devleti yönetmeye talip olanlar, şahsi çıkarlarını milletin istikbalinden üstün tutmasınlar."

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

MHP lideri Devlet Bahçeli:Üzüntümüz çok...
MHP lideri devlet bahçeli 13 Mart 2016 günü Ankara da yaşanan terör saldırı ile ilgili bir basın açıklaması...

Haberi Oku