Politika:

Geleceğimiz yanmasın adlı panele katılmak için gittiği trabzonda gazetecilere açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu: Karadeniz'in doğası çok güzel. Bölgede yeşilin bütün tonlarını görmek mümkün. Bu güzel doğaya hepimizin sahip çıkması gerekir dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Karadeniz'in doğası çok güzel. Bölgede yeşilin bütün tonlarını görmek mümkün. Bu güzel doğaya hepimizin sahip çıkması gerekir" dedi.

Kılıçdaroğlu, Trabzon'da bir otelde düzenlenen "Geleceğimiz Yanmasın" başlıklı panelde yaptığı konuşmada, Karadeniz'in, toplumsal duyarlılığı en fazla olan bölgeler arasında yer aldığını söyledi.

Özellikle Karadeniz'in doğal güzelliklerinin bozulmaması için bölge insanının özel çaba harcadığını belirten Kılıçdaroğlu, "Sorunu çözmenin yolu, hukuk mücadelesi vermektir, demokratik hakları kullanmaktır ama kesin çözüm istiyorsanız halktan yana bir siyasal partiyi iktidara getirmektir; asıl hedefimiz bu" ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu, doğanın bozulmaması için mücadele veren Karadenizli kadınlara teşekkür etti.

Bölge kadınının bu konuda nasıl mücadele ettiğini bildiğini aktaran Kılıçdaroğlu, "Sizler hakkınızı sonuna kadar arıyorsunuz. Hak aramak, demokratik bir mücadeledir. Nasıl bizim hakkımız varsa doğanın da hakkı vardır. Karadeniz'in doğası çok güzel. Bölgede yeşilin bütün tonlarını görmek mümkün. Bu güzel doğaya hepimizin sahip çıkması gerekir" diye konuştu.

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu'nun yönettiği panelde, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fuat Ercan, Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Coşkun Erüz, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Onur Kurulu Üyesi ve Elektrik Mühendisi Cengiz Göltaş tarafından sunumlar yapıldı.

Kemal Kılıçdaroğlu, panelin ardından bazı vatandaşlarla sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

MHP lideri Devlet Bahçeli:Üzüntümüz çok...
MHP lideri devlet bahçeli 13 Mart 2016 günü Ankara da yaşanan terör saldırı ile ilgili bir basın açıklaması...

Haberi Oku