Politika:

CHP Antalya Milletvekili Baykal: Daha Meclis Başkanlığı adaylığı süreci bile başlamadı. Bugün ben geçici Meclis Başkanı olmak üzere Sayın Çiçek'ten görevi devralacağım. Geçici Meclis Başkanıyım. Adaylık aşamasında değiliz daha

TBMM (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Antalya Milletvekili Deniz Baykal ile görüştü.

Kılıçdaroğlu'nun Meclis'teki makamında gerçekleşen görüşme 1 saat 20 dakika sürdü. 

Baykal, görüşmenin ardından gazetecilerin soruları üzerine Kılıçdaroğlu ile çok yararlı, verimli ve kapsamlı bir değerlendirme yaptıklarını bildirdi. 

"Uzun süredir böyle bir görüşme yapma imkanını bulamamıştık. Biraz hasret giderdik" ifadesini kullanan Baykal, "Her şeyi konuştuk. Koalisyon konuları, iç siyaset, dış politika, çevremizdeki olaylar, her şeyi konuştuk" dedi. 

Baykal, "Meclis Başkanlığı'na aday mısınız?" sorusuna "Hayır, böyle bir açıklamam yok. Olduğu zaman görürsünüz. Ama daha Meclis Başkanlığı adaylığı süreci bile başlamadı. Bugün ben geçici Meclis Başkanı olmak üzere bir saat sonra Sayın Çiçek'ten görevi devralacağım. Geçici Meclis Başkanıyım. Adaylık aşamasında değiliz daha" yanıtını verdi.

Gazetecilerin Meclis Başkanlığı konusuna ilişkin sorularının sürmesi üzerine de Baykal, "Ülke, dünya, bölge genel bakıyoruz biz. Makro değerlendirmeler yaptık. Mikro değerlendirmelere girmedik" dedi. 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

MHP lideri Devlet Bahçeli:Üzüntümüz çok...
MHP lideri devlet bahçeli 13 Mart 2016 günü Ankara da yaşanan terör saldırı ile ilgili bir basın açıklaması...

Haberi Oku