Politika:

Gümüşhane'nin gerek Kelkit, Köse, Şiran, Torul ve Kürtün'ün yiğitleri, bir devlet büyüğüne, özellikle de Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 76'lık rekor bir oy oranı ile desteklediği Recep Tayyip Erdoğan'a 'yalancı' demez. Bu nedenle güzel Gümüşhane'mizi, Kelkit'imizi bu tartışmaya bir şekilde katmaya çalışan, istismar etmeye çalışan Aydın Doğan'ın bu davranışını kınıyorum

GÜMÜŞHANE (AA) - Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen,  "Gümüşhane'nin gerek Kelkit, Köse, Şiran, Torul ve Kürtün'ün yiğitleri, bir devlet büyüğüne, özellikle de Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 76'lık rekor bir oy oranı ile desteklediği Recep Tayyip Erdoğan'a 'yalancı' demez. Bu nedenle güzel Gümüşhane'mizi, Kelkit'imizi bu tartışmaya bir şekilde katmaya çalışan, istismar etmeye çalışan Aydın Doğan'ın bu davranışını kınıyorum" dedi.

Çimen, yaptığı yazılı açıklamada, "Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan'ın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a yazdığı mektupta, Gümüşhane ve Kelkit ilçemizi istismar etmesini ve Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik sözlerini doğru bulmuyoruz" ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yapılacak her türlü saldırıya karşı dün olduğu gibi bugün de yarın da dik durmakta tereddüt etmeyeceklerini vurgulayan Ercan Çimen, Recep Tayyip Erdoğan'a karşı sevgilerinin ve saygılarının her türlü makam ve mevkinin üzerinde olduğunu belirtti.

Belediye Başkanı Çimen, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yapılan her türlü saygısızlığı kendi hemşehrileri dahi olsa kabul etmelerinin mümkün olmadığına da vurgu yaparak, açıklamasında şunları kaydetti:

"Gümüşhane insanı her zaman devlet büyüklerine karşı sevgi ve saygısını göstermiştir, ancak Sayın Doğan, kendisinin de ifade ettiği gibi bir Gümüşhaneli'ye yakışan hareketlerden kaçınmıştır. Sayın Doğan, Sayın Cumhurbaşkanımızı yalan söylemekle suçlarken, Gümüşhanelilerin gururunu incitmiştir. Gümüşhane'nin gerek Kelkit, Köse, Şiran, Torul ve Kürtün'ün yiğitleri, bir devlet büyüğüne, özellikle de Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 76'lık rekor bir oy oranı ile desteklediği Recep Tayyip Erdoğan'a 'yalancı' demez. Bu nedenle güzel Gümüşhane'mizi, Kelkit'imizi bu tartışmaya bir şekilde katmaya çalışan, istismar etmeye çalışan Aydın Doğan'ın bu davranışını kınıyorum."

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

MHP lideri Devlet Bahçeli:Üzüntümüz çok...
MHP lideri devlet bahçeli 13 Mart 2016 günü Ankara da yaşanan terör saldırı ile ilgili bir basın açıklaması...

Haberi Oku