Politika:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hotar: Binlerce şehidimizin kanıyla kazandığımız topraklardan tek bir santimetre karesini bile kimseye vermeyiz Şu anda matematiksel hesaplarla 'Şu parti oyunu bu kadar artırdı, şu bu kadar düşürdü' denilecek zaman değil. Şu an ülkemizin kazanımlarını koruma, birlik, kardeşlik zamanı. Şu an anaların gözyaşını tekrar durdurma zamanı

İZMİR (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti İzmir milletvekili adayı Nükhet Hotar, binlerce şehidin kanıyla kazanılan topraklardan tek bir santimetre karenin bile kimseye verilmeyeceğini belirterek, "Şu an ülkemizin kazanımlarını koruma, birlik, kardeşlik zamanı. Şu an anaların gözyaşını tekrar durdurma zamanı" dedi.

AK Parti İzmir Seçim Koordinasyon Merkezi'nde düzenlenen "Seçim Stratejisi Toplantısı"nda konuşan Hotar, 7 Haziran'da yüzde 41 oy alan AK Parti'nin sandıktan birinci parti olarak çıktığını, halkın "koalisyonu deneyin" mesajı verdiğini, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve ekibinin bu konuda çaba sarf ettiğini ve bir yol kat ettiğini ifade etti.

Bu süreçte bir partinin "4 yıl bana iktidarda kalma taahhüdünde bulunuyorsanız gelirim" dediğini, bir diğer partinin her şeye "Hayır" dediğini anlatan Hotar, bu partilere oy verenlerin oylarının karşılığındaki haklarını sorgulamasını istedi.

Halka hizmet etme adına, ilk günkü aşkla yola çıkmış bir ekip olduklarını vurgulayan Hotar, ülkenin çok koalisyonlar yaşadığını, o dönemlerde yaşanan sıkıntıları da hatırlattı.

Şu anda engellisine, yaşlısına, yoksuluna sahip çıkmış bir devletin, işçisine, memuruna, taşeronuna daha fazla destek olmaya çalışan hükümet olduğunu, eczane ve hastane kuyruğunda bekleyen vatandaşların bugün karadan, havadan, denizden ambulanslarla özel hastanelerde tedavi imkanı bulabildiğini ifade eden Hotar, bunları yapanın AK Parti olduğunun hatırlanması gerektiğini belirtti.

Hotar, şöyle konuştu:

"Bizden önce iktidar hedefi bile koyamayan, sadece vaatlerinde her şeyi söyleyebilen partiler vardı. Bu partilerin samimiyetini zaten kendilerine koyduğu hedeften çıkarabilirsiniz. Asla iktidar hedeflemedikleri bir seçim oranı koyuyorlar onu da tutamıyorlar zaten. Bir de kendilerine bakmayıp "AK Parti şu kadar oyun altında alırsa başarısız" diye bir de bizi hedefe koyma haddine sahip oluyorlar. Bunların iktidara gelme, ülkeyi idare etme gibi niyetleri yok. 

Partilerden bir tanesi oyları arttı diye ülkeyi bölme hedefi koydu önüne. Demokratik sisteme dahil olup da "Ben de bu sistem içerisinde ülkenin birliği, beraberliği, vatandaşların kazanımları için çalışayım" diyeceğine 3-5 puan fazla oy aldı diye ülkeyi bölme hedefi koydu, bunu seslendirme cesareti buldu. Bunları lütfen iyi analiz edip anlatalım."

"Kurtuluş savaşını hep beraber yaptık. Kurtuluş savaşında binlerce, yüz binlerce şehidimizin kanıyla kazandığımız topraklardan tek bir santimetre karesini bile kimseye vermeyiz" ifadelerini kullanan Hotar, sözlerine şöyle devam etti:

"Şu anda matematiksel hesaplarla 'şu parti oyunu bu kadar artırdı, şu bu kadar düşürdü' denilecek zaman değil. Şu an ülkemizin kazanımlarını koruma zamanı. Şu an birlik, beraberlik, kardeşlik zamanı. Şu an anaların gözyaşını tekrar durdurma zamanı. Hiç kimsenin buna karşı çıkacağını düşünmüyorum."

Önce İzmir'e sonra ülkeye ve insanlığa hizmet etmeyi hedeflediklerini, İzmir'de olmayan yerel hizmetlerden bahsetmek istemediğini anlatan Hotar, hamasi söylemlerle olmayan siyasi hesaplarla, vaatlerle insanları kandırma peşinde olmadıklarına dikkati çekti.

Kentte bir komedi yaşandığını savunan Hotar, "Bir tanesi çıkmış "Nükhet Hotar bunu kotar, Binali değil milyon ali, Ekmek için Ekmeleddin". Böyle sanki ses uyumuyla ilgilenen, sanki kendisini tiyatro sahnesinde zannediyor herhalde komik birisi yani. Bu söylemlerle bu ülkenin nereye gelebileceğini düşünüyorsunuz. İnsanların ismiyle kendinizce bir takım benzetmeler yapmayı ne derece etik buluyorsunuz. Sorsanız insan haklarında söylemleri hiç kimseye bırakmazlar, insana saygı konusunda birinci sırada gelirler ama insanların adıyla bir takım kendilerince benzetmeler yaparak, komik şekilde halkın önüne çıkmaktan da kaçınmazlar" diye konuştu.

Gençlerden hedefi olmayan, ülkenin birlik, beraberlik, kardeşliği gibi derdi olmayan partilere oy vermekten bir kere vazgeçmelerini isteyen Hotar, "Bizi destekleyin, zaman zaten göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor. Memnun kalmazsanız bir dahaki seçimde farklı tercihte bulunabilirsiniz. Ülkemize vakit kaybettirmeyelim" dedi.

Nükhet Hotar, 1 Kasım'ın ülkenin birlik, beraberliğine vesile olması temennisinde bulundu.

-Seçim tırı

Hotar, toplantı öncesinde AK Parti İzmir İl Başkanlığı önüne getirilen seçim tırını tanıttı.

Sabit seçim ofislerinin hem daha masraflı hem de tır kadar pratik olmadığını, birçok yerde sabit ofislerin olacağını ancak seçim tırının da gezici olarak çeşitli ilçelere gideceğine vurgu yapan Hotar, "Yaptığımız programa göre kaplumbağa gibi evimizi sırtımızda taşıyacağız. Eve gitmeyeceğiz çünkü. Tırımızı da o anlamda kullanıma hazır hale getirdik. Pazartesi günü de otobüs gelecek. Onun da toplantı, dinlenme odası, malzeme bölümü olacak. Onu da gezici seçim ofisi gibi kullanacağız" diye konuştu.

Açıklamanın ardından, toplantı teşkilat mensuplarıyla basına kapalı devam etti.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

MHP lideri Devlet Bahçeli:Üzüntümüz çok...
MHP lideri devlet bahçeli 13 Mart 2016 günü Ankara da yaşanan terör saldırı ile ilgili bir basın açıklaması...

Haberi Oku