Politika:

TBMM Başkanı Yılmaz: Milletler ailesinin onurlu bir üyesi olarak bugüne kadar hür yaşayan yüce milletimizin, dün olduğu gibi bugün de varlığına kastedenlere karşı tek vücut halinde mücadele vereceğinden hiç kimsenin tereddüdü olmasın

ANKARA (AA) - TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, "Milletler ailesinin onurlu bir üyesi olarak bugüne kadar hür yaşayan yüce milletimizin, dün olduğu gibi bugün de varlığına kastedenlere karşı tek vücut halinde mücadele vereceğinden hiç kimsenin tereddüdü olmasın" değerlendirmesinde bulundu.

Yılmaz, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 93'üncü yıl dönümü nedeniyle yayımladığı mesajında, İstiklal Savaşı'nın tarihi kahramanlıklarla dolu Türk milletinin yazdığı en büyük destanlardan biri olduğunu anımsatarak, milletin bağımsız yaşama iradesini ortaya koyan en somut gösterge olarak niteledi.

 İstiklal Savaşı'nın Türk milletini bu coğrafyadan tasfiye etmek isteyen düşmana karşı millet olarak güç birliği içerisinde, kardeşlik ruhuyla inanç ve kararlılıkla kazandığı bir zafer olduğunu vurgulayan  İsmet Yılmaz, bu zaferle milletin kendisine biçilen rolü kabul etmeyeceğini ve hürriyetinden vazgeçmeyeceğini yedi düvele gösterdiğini ifade etti.

Yılmaz, savaşın son safhasını 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin oluşturduğunu hatırlattı.

Mesajında, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Afyon Kocatepe'den verilen emirle, özgür yaşamanın her şeyin üstünde olduğuna inanmış bir ordunun önünde hiçbir engelin duramayacağına herkesin şahit olduğunu belirten Yılmaz, şunları kaydetti:

"Bin yıllık vatanımız olan Anadolu'nun, rengini şehitlerimizin kanından alan al bayrağımız ile ayrılmaz bir bütün olduğu gösterilmiştir. Milletler ailesinin onurlu bir üyesi olarak bugüne kadar hür yaşayan yüce milletimizin, dün olduğu gibi bugün de varlığına kastedenlere karşı tek vücut halinde mücadele vereceğinden hiç kimsenin tereddüdü olmasın. Bu düşüncelerle, bizlere coşku ve heyecanı, zafer ve gururu hatırlatan 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 93'üncü yılını kutluyorum. Türk milletinin hürriyet ve bağımsızlığa olan inancını pekiştiren bu gün vesilesiyle büyük zaferin başkomutanı, devletimizin kurucusu ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal Savaşımızın tüm gazi ve şehitlerini minnet ve şükranla anıyorum."

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

MHP lideri Devlet Bahçeli:Üzüntümüz çok...
MHP lideri devlet bahçeli 13 Mart 2016 günü Ankara da yaşanan terör saldırı ile ilgili bir basın açıklaması...

Haberi Oku