Gündem:

OSYM YGS 2016 soru ve cevaplarının olduğu kitapçığı yayımladı sitemizden indirebilirsiniz.

13 Mart’ta yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nın (2016 YGS) Temel Soru Kitapçığı ile cevap anahtarı ÖSYM’nin internet adresinde yayınlandı.

ÖSYM, üniversiteye girişte ilk aşama olarak uygulanan YGS’nin Temel Soru Kitapçığı ve cevap anahtarını yayınladı. ÖSYM bu yıl aldığı kararla soruların tümünü kamuoyuna açtı.

13 Mart 2016 tarihinde yapılan YGS sınavına giren öğrenciler aşağıdaki linkten kitapçığı indirerek sorularını kontrol edebilirler.

2016 YGS SORU KİTAPÇIĞI İNDİRMEK İÇİN BURAYI TIKLAYIN

YGS soru ve cevap anahtarı açıklandı mı? MEB ve ÖSYM'den açıklama yapıldı mı? İşte detaylar.... 2016 YGS Sınav sona erdi. OSYM YGS Soru ve Cevapları ÖSYM'nin sitesinden açıklanacak. 2016 YGS puan hesaplama sistemi haberimizde... 2016 YGS Sınavı devam ediyor. YGS Soru ve Cevapları ÖSYM'nin sitesinden açıklanacak.

YGS Puan Hesaplamak için tüm detaylar haberimizde. Tek oturumda yapılan sınav, saat 10.00'da başladı ve adaylara 160 soru için 160 dakika süre verildi. Türkçe, sosyal bilimler, temel matematik ve fen bilimleri testlerinin yer alacağı sınavda öğrencilere, Türkçe'den 40, tarihten 15, coğrafyadan 12, felsefeden 8, din kültürü ve ahlak bilgisi veya ilave felsefe sorularından 5, temel matematikten 40, fizikten 14, kimyadan 13 ve biyolojiden ise 13 soru soruldu. Bu yıl sadece Şırnak'ta YGS yapılmadı.

Burada sınava girecek 7 bin 593 aday, Gaziantep merkez, Gaziantep Nizip, Batman ve Siirt sınav merkezlerinden birinde sınava alındı. YGS'deki soruların tamamı, "Temel Soru Kitapçığı" adı altında, ÖSYM'nin internet sitesinden tüm kamuoyunun bilgisine sunulacak. Soruların pazartesi veya salı günü yayınlanması bekleniyor.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

TEOG sınavı ne zaman? 9 Nisan Cuma tatil mi?
8. sınıf öğrencilerin merakla beklediği TEOG 2. dönem sınavı için geri sayım başladı. 2. Dönem TEOG...

Haberi Oku