Gündem:

Beyaz Show’un geçen haftaki programında kendini öğretmen olarak tanıtan Ayşe Çelikin doğu illerinde devam eden terör operasyonlarını eleştiren sözleri yüzünden Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

Beyaz Show’un geçen haftaki programında kendini öğretmen olarak tanıtan Ayşe Çelikin doğu illerinde devam eden terör operasyonlarını eleştiren sözleri yüzünden Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

Kanal D’de yayınlanan Beyaz Show program sorumlusu, Beyazıt Öztürk ve programa telefonla konuk olan Ayşe Çelik hakkında terör örgütü propagandası yapmak suçundan Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

8 Ocak 2016 yayınlanan sunuculuğunu Beyazıt Öztürk'ün yaptığı beyaz Show adlı programa telefonla katılan ve kendini öğretmen olarak tanıtan Ayşe Çelik, doğudaki yaşanan olayları anlatan bir konuşma yaptı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcı vekili İdris Kurt , programa telefonla bağlanan Ayşe Çelik’in güvenlik güçleri tarafından bölgedeki olaylarda annelerin ve çocukların öldürüldüğü hakkında beyanlarda bulunarak terör örgütü propagandası yaptığı, program sorumlusunun bu konuşma sırasında yayını kesmediği. Program sunucusu Beyazıt Öztürk'ün yayına katılan Ayşe Çelik’in konuşmalarını alkışlattığını, bu durumun terör örgütü propagandası yapmaya zemin hazırladığı gerekçesiyle şahıslar hakkında soruşturma başlattı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığın’dan Ayşe Çelik’le ilgili başlatılan soruşturma dosyasını ve kanal D'den 8 Ocak’ta yayınlanan programın kayıtlarını istedi.

Kanal D’den yaşanan olayla ilgili açıklama.
“Beyazıt Öztürk, 20 yıldır kanal D ekranında herkesin çok yakından bildiği, eğlence içerikli show programı yapmaktadır. Dün gece yayından sonra, yaptığımız araştırma sonucunda elde ettiğimiz bilgiler aşağıdaki gibidir.”

Kendisini Ayşe Çelik öğretmen olarak tanıtan kişi, konuklara “Ünlü olmadan önce yaptığımız ve şimdi özlediniz neler var?” , “Hayranlarınızla başınıza gelen en tuhaf şey nedir?”, “Kendinizi eleştirseniz neyinizi eleştirirdiniz?” Sorularını sormak istediğini aktarılmıştır. Ardından cep telefonundan yayına bağlanmıştır. Yayında bambaşka konuları dile getirmiş ve sonrasında da sosyal medyada gündem olmuştur.

Beyazıt Öztürk, istisnasız bu ilçede herkesin sevdiği, programında asla siyasete yer vermeyen, toplumun herkesi kucaklayan tarzını rağmen böyle bir provokasyonun içine çekilmeye çalışılmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan açıklama.

Bakanlık yetkilileri, tarafından yapılan açıklamada şahsın Milli Eğitim Bakanlığı ile hiçbir bağlantısının bulunmadığı tespit edilmiştir.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

TEOG sınavı ne zaman? 9 Nisan Cuma tatil mi?
8. sınıf öğrencilerin merakla beklediği TEOG 2. dönem sınavı için geri sayım başladı. 2. Dönem TEOG...

Haberi Oku