Gündem:

Perşembe günü doğu karadeniz kıyıları dışında yurt genelinde yağışlar gürülecek. Batı kesimlerde bu yağışlar yağmur şeklinde görülürken özellikle doğu anadolunun doğusunda ve güneydoğu anadolunun doğusunda kar şeklinde gerçekleşecek.

Çanakkaleden başlamak üzere kıyı Ege de kuvvetli yağışlar görülecek. Bu yağışlar yağmur şeklinde olacak ve Akdeniz Bölgesinin kıyı şeritleri Hatay, Kahramanmaraş ve Gaziantep dolaylarınıda etkileyecek. Bu kesimlerde sel ve su baskınlarına karşı dikkatli olunması gerekiyor.

Kuvvetli yağışlar Bitlis, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde kar şeklinde görülecek. Sıcaklıklar Güney Batı kesimlerde biraz azalacak mevsim normalleri civarına yaklaşacak. Diğer yerlerde aynı kalacak.

Perşembe Günü Yurt Geneli Hava Tahmini


Cuma Günü Hava Nasıl Olacak

Cuma günü yağışlar Doğu'ya doğru kayacak Ege ve Marmara bölgelerinde yağışlı hava yerini bulutlu havaya bırakacak. Ege bölgesinin iç kesimlerinde yağış etkisini kaybederek devam ediyor. Akdeniz'in kıyı kesimlerinde yağış bitecek.

İç bölgelerde ise sıcaklıkların düşmesi ile yağmurlar yerini karla karışık yağmur ve kar şekline bırakacak. Doğu Anadolunun Batı kesimleri ve Güneydoğu Anadolunun Batı kesimlerinde yağışlar yağmur olarak görülecek.

Erzurum, Ağrı, Van, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde ise yağışlar yine yoğun kar şeklinde yağmaya devam edecek. Sıcaklıklar yurt genelinde düşecek.

Cuma Günü Yurt Geneli Hava Tahmini
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

TEOG sınavı ne zaman? 9 Nisan Cuma tatil mi?
8. sınıf öğrencilerin merakla beklediği TEOG 2. dönem sınavı için geri sayım başladı. 2. Dönem TEOG...

Haberi Oku