Gündem:

İnşaat sektöründe maaşlarını alamayan işçiler Bayrampaşa da çalıştıkları inşaatın çatısına çıkarak eylem yaptılar.

Yaklaşık 3 aydır maaşlarını alamayan işçiler çalıştıkları inşaatın çatısına çıkarak eylem yaptılar.Topçular Mahallesi, Osmangazi Caddesi üzerinde bulunan bir inşaatta çalışan işçiler, 3 aydır maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle çalıştıkları inşaatın çatısına çıktı.

Olayın duyulması ile beraber olay yerine itfaiye ve ambulans sevk edildi. Ayrıca işçilerin taşkınlık yapmasına karşın çevik kuvvet polislerinden de yardım istendi. Bir süre eylem yapan işçiler hava karardıktan sonra eylemlerine son verdiler.

Evde çoluk çocuklarının mağdur durumda olduklarını belirten çalışanlar 3 aydır maaşlarının ödenmediğini dile getirdiler.

Binanın dış cephe kaplama işlerini yaptıklarını açıklayan işçiler 30 kişi olduklarını ve 3 aydır maaş alamadıklarını dile getirdiler. İnşaat çalışanları ayrıca " 3 aydır burada çalışıyoruz gerekli olan imalatları tamamladık. Buna rağmen net bir ödeme alamadık içerde alacağımız kaldı. Arkadaşlarla beraber toplanıp binanın 7 ci katında hakkımızı aradık. Bu süre zarfında ne ana firmadan nede taşeron firmadan bizlere bir açıklama yapılmadı. Taşeron firma ana firmadan alacağını almış ama bize bir ödeme yapmadı. Bu durumda biz alacağımızı kimden alacağız, maduruz." diye açıklamada bulundular.


 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

TEOG sınavı ne zaman? 9 Nisan Cuma tatil mi?
8. sınıf öğrencilerin merakla beklediği TEOG 2. dönem sınavı için geri sayım başladı. 2. Dönem TEOG...

Haberi Oku