Gündem:

Kamu, Siyasi Otorite, Üniversite, Sivil Toplum Örgütleri, Medya, Uluslararası Kurum ve Kuruluşlar ile Özel Sektör arasındaki iletişim ve ilişkinin yönetilmesi konusunda söz sahibi olan Comart kurucularından İlknur Menlik; UN Global Compact imzacıları arasına katılmaktan ekip olarak büyük bir mutluluk duymaktayız, dedi.

Türkiye´de 250´nin üzerinde imzacısı olan UN Global Compact, insan hakları, çalışma standartları, çevre ve yolsuzlukla mücadele başlıklı dört ana alanda 10 ilkeyi gerçekleştirme yolunda çalışmayı taahhüt eden imzacı kurumların çalışmalarıyla sürdürülebilirlik alanında gündemi belirliyor.

Global Compact imzacısı olan Comart’ın kurucularından İlknur Menlik, “Dünyanın en geniş gönüllü platformunu oluşturan binlerce şirket gibi Comart da, bu evrensel ilkeleri; iş stratejilerinin, operasyonlarının ve kültürlerinin bir parçası haline getirdiğini ilan etti. UN Global Compact’ın imzacıları arasına katılmaktan ekip olarak büyük bir mutluluk duymaktayız” dedi .

Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi kapsamında insan hakları, çalışma koşulları, çevre koruma ve yolsuzlukla mücadele başlıklarında belirlenen 10 temel ilkeyi benimseyen Comart, böylece dünyanın her yerinde uygulamaya konulan evrensel ilkeleri; iş stratejilerinin, operasyonlarının ve kültürünün bir parçası haline getirdi.
1997 yılında Ankara’da kurulan Comart Kurumsal İletişim Hizmetleri Limited Şirketi’nin ana faaliyet konusunu; kurumsal iletişimin özü olan paydaş ilişkileri yönetimi çerçevesinde Kamu, Siyasi Otorite, Üniversite, Sivil Toplum Örgütleri, Medya, Uluslararası Kurum ve Kuruluşlar ile Özel Sektör arasındaki iletişim ve ilişkinin yönetimi oluşturuyor.

Comart, bu doğrultuda çalıştığı STK’lar ile firmalara, paydaş ilişkileri yönetimi çerçevesinde ihtiyaç duyulan etkinlik organizasyonu, dijital ve masaüstü yayıncılık, ajans, reklam ve halkla ilişkiler hizmetleri veriyor.

Günümüzün hızla değişen risk ve fırsatlarına; lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri ile üniversitelerin Gıda Mühendisliği, Ziraat Mühendisliği, Eğitim Bilimleri, Gazetecilik ve Halkla İlişkiler, İletişim Tasarımı, İşletme, İktisat ve Psikoloji bölümlerinden mezun 20 kişilik uzman kadrosuyla Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen markalarına gıda ve içecek sektöründeki uzmanlığı ile hizmet veren Comart, kurumların proaktif cevap verebilmesi için 360 derece stratejik sürdürülebilirlik yaklaşımını tüm iş süreçlerine entegre ediyor.  

UN Global Compact (Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi), sürekli rekabet içindeki iş dünyasında ortak bir kalkınma kültürü oluşturmak üzere evrensel ilkeler öneren yenilikçi bir kurumsal sorumluluk yaklaşım ile dünyanın en kapsamlı sürdürülebilirlik platformu. 12.000´in üzerinde imzacısıyla işletmeleri evrensel ilkelerin ışığında faaliyet göstermeye davet eden güçlü oluşum UN Global Compact’ın vizyonu, “sürdürülebilir ve kapsamlı küresel ekonomi” olan sözleşme tamamen gönüllülük esasına dayanıyor.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

TEOG sınavı ne zaman? 9 Nisan Cuma tatil mi?
8. sınıf öğrencilerin merakla beklediği TEOG 2. dönem sınavı için geri sayım başladı. 2. Dönem TEOG...

Haberi Oku