Gündem:

Amerikada çekilen Powerball çekilişinde büyük ikramiye 1.6 milyar doları bulmuştu . Dünkü çekilişte şanslı numaraları tutturan 3 talihli olduğu açıklandı.

 Powerball adlı şans oyununda rekor ikramiye talihlilerini buldu. Bu rakam bu güne kadar dağıtılan en büyük ikramiyeler arasında. Amerika'da çekilen Powerball şans oyunu Türkiyedeki Şans Topuna benziyor fakat rakam sayı olarak üst limiti daha fazla. 1'den 69'a kadar sayılar içerisinden 5 şanslı rakamın belirlendiği ve şanslı numara olarak 1'den 29'a kadar olan sayılardanda 1 numaranın kazananı belirlediği şans oyununda kazanma şası 292.2 milyonda bir.

Powerball talihlileri nekadar para kazandı?


Şanslı numaraları bilen 3 talihli 528.8 Milyon Doların sahibi oldu talihliler kesinti olmasını istemezlerse bu rakamı 29 yılda eşit taksitler halinde alabilecek. Parayı nakit istemeleri durumunda ise bu tutarın %62 sine sahip olabilecekler bu rakamda yaklaşık 327.8 Milyon Dolar.

Kaznan biletlerin Tennessee, California and Florida eyaletlerinden satıldığı açıklandı.

Powerball kazanan numaralar hangileri?


Powerball çarşamba gecesi çekilişinde kazanan numaralar 08 27 34 04 19 + 10 olarak belirlendi. Ayrıca biletlerin yatırıldığı bayiler 1 Milyon Dolarlık ödülün sahibi oldu. Haberimiz yayına hazırlandığı sırada talihlilerin hiçbiri ödülünü almaya gelmemişti.

Eğer bu haftada bilen olmasaydı gelecek çekilişte ikramiyenin 2 Milyar Doları bulması bekleniyordu.

Powerball oyununda oynan her 1 Dolarlık ikramiyenin yarısı ödül olarak dağıtılıyor. %40'ı eğitim gibi kamu harcamalarına aktarılırken geri kalan %10 ise bayiler arasında dağıtılıyor.Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

TEOG sınavı ne zaman? 9 Nisan Cuma tatil mi?
8. sınıf öğrencilerin merakla beklediği TEOG 2. dönem sınavı için geri sayım başladı. 2. Dönem TEOG...

Haberi Oku