Vodafone ve Opet iş birliğinde geliştirilen OTOFİLO uygulaması ile filo araçlarının yakıt, konum ve kullanım detayları tek ekran üzerinden entegre bir şekilde görülecek

İSTANBUL (AA) - Vodafone ve Opet iş birliğinde geliştirilen OTOFİLO uygulaması ile filo araçlarının yakıt, konum ve kullanım detayları tek ekran üzerinden entegre bir şekilde takip edilebilecek.

Vodafone Türkiye açıklamasına göre, Vodafone ve Opet, şirket filo taşıtlarının istasyonlarda nakit para ödemeden yakıt almalarını sağlayan, dolum ve taşıtın kilometresi gibi bilgileri elektronik ortamda müşteriye ulaştıran Otobil sistemini bir üst seviyeye taşıyarak yeni bir projeye imza attı.

"OTOFİLO Filo Yönetim Sistemi" ile OPET müşterileri filo araçlarının yönetimlerini, yakıt dolum ve tüketim bilgilerini, taşıt kilometresini ve coğrafi konum bilgilerini tek ekrandan izleyebilecek.

"OTOFİLO Filo Yönetim Sistemi" kullanıcıları www.opet.com.tr adresinde bir yandan araçlarının akaryakıt tüketim raporlarını inceleyip akaryakıt ikmalini gerçekleştirirken, bir yandan da coğrafi konumlarını görerek sistem üzerinden gerekli yönlendirmeleri yapabiliyor.

Filo yönetimini önemli ölçüde kolaylaştıran OTOFİLO sistemi, "akaryakıt tüketim" ve "araç coğrafi konum" olmak üzere iki farklı raporlamayı aynı ekranda takip etme olanağı vermesi nedeniyle alanında bir ilk olma özelliği taşıyor.

 

- "OPET müşterilerine operasyonel verimlilikte büyük artış imkanı veriyoruz"

 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, Vodafone İş Ortağım kapsamında Türkiye'de işletmelerin güvenilir teknoloji ortağı olarak Dijital Dönüşüme liderlik etmeyi hedeflediklerini belirtti.

Vodafone İş Ortağım çatısı altında oluşturdukları "Yarına Hazırım Platformu" ile işletmelerin dijital skorlarını hesaplayarak dijitalleşme konusundaki ihtiyaçlarını belirlediklerini ve bu ihtiyaçlarını karşılayacak çözümler sunduklarını aktaran Aksoy, şunları kaydetti:

"Bu kapsamda, otomotiv sektörüne de yatırım yapıyor ve özellikle filo yönetimi ve araç takip teknolojisi alanındaki çözümlerimizle işletmelerin verimliliğini artıracak projeler geliştiriyoruz. Ülkemizin önde gelen akaryakıt şirketlerinden OPET ile geliştirdiğimiz 'OTOFİLO Filo Yönetim Sistemi' ile bu alandaki başarı hikayelerimize bir yenisini daha eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye'de bir ilk olan OTOFİLO sistemiyle araçların coğrafi konum ve akaryakıt tüketim bilgileri tek ekrandan takip edilebiliyor. Zaman ve maliyet tasarrufu sağlayan OTOFİLO sistemiyle OPET'in filo müşterilerine operasyonel verimlilikte büyük artış sağlama imkanı veriyoruz. Vodafone olarak, bugünden yarına hazırlanmak isteyen işletmelere uçtan uca yenilikçi teknoloji çözümleri sunmaya devam edeceğiz."

OPET Teknoloji, Otomasyon ve Mühendislik Direktörü Hakan Koca ise "OTOFİLO Sistemi ile, üye olan işletmelerin, araç filolarını en verimli şekilde kullanma ve yönetimini sağlarken kiraladıkları veya sahip oldukları tüm motorlu kara taşıtlarının yasal süreçlere uygunluğunu, taşıtın alındığı günden satıldığı güne kadarki servis, sigorta ve garanti hizmetlerinden eksiksiz faydalanmasını da sağlıyor olacağız" ifadelerini kullandı.

Koca, Otobil sistemini kullanan araçlar için filo yönetim sistemi olarak tarif ettikleri "OTOFİLO"nun, Otobil müşterilerine maliyeti düşük, karlılık oranı yüksek bir hizmet sunarken, müşteri bağlılığını uzun dönemli korumak amaçlı geliştirildiğini anlattı.

40 binden fazla Otobil sistemi kullanan filonun, herhangi bir ön yatırım yapmadan bu sistemi kullanma imkanına sahip olacağını belirten Koca, "Türkiye'de teknolojinin öncüsü Vodafone ile geliştirdiğimiz bu projeyle maliyet ve zaman tasarrufunun yanı sıra müşterilerimize yeni bir teknoloji sunmaktan gurur duyuyoruz" dedi.

Anahtar Kelimeler
Bilişim Vodafone
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku