Türk Telekom Grup şirketi Sebit'in öğretmenlerin mesleki gelişim ve paylaşım platformu olan Vitamin Öğretmen, siteye üye olan 200 bini aşkın öğretmene 200 milyon dakikanın üzerinde ücretsiz eğitim imkanı sundu

İSTANBUL (AA) - Türk Telekom Grup şirketi Sebit'in öğretmenlerin mesleki gelişim ve paylaşım platformu olan Vitamin Öğretmen (www.VitaminOgretmen.com), 200 bini aşkın öğretmen üyesine ücretsiz eğitim imkanı sundu.

Türk Telekom Grubu'ndan yapılan açıklamaya göre, Grup şirketlerinden Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri'nin ücretsiz mesleki gelişim ve paylaşım portalı Vitamin Öğretmen, kurulduğu 2009 yılından bu yana öğretmenlere destek veriyor. Vitamin Öğretmen, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü, eğitim kalitesini yükseltmek için sorumluluk hisseden ve kendini sürekli yenilenmeye adayan 200 binin üzerinde üye öğretmeniyle kutladı.

Türkiye ve dünya genelinde eğitim akımlarını ve yöntemlerini örnekleyen, ilham veren eğitim videolarını öğretmenlerin hizmetine sunan www.VitaminOgretmen.com portalı ücretsiz üyelik sistemiyle tüm öğretmenlerin kullanımına açık olarak hizmet veriyor. Eğitim sistemindeki değişikliklere hızla adapte olabilen dinamik yapısıyla Vitamin Öğretmen, üyelerine eğitim konusunda Türkiye ve dünyadaki güncel gelişmelere anında erişebilme imkanı sağlıyor.

Vitamin Öğretmen'in üye sayısı 200 bini aşmış durumda. Bugüne kadar 226 canlı eğitimin yapıldığı portaldaki eğitim videoları ise 5 milyonun üzerinde izlenme sayısına ulaştı. Eğitimlerin izlenme süresi ise 200 milyon dakikayı aştı.

Öğretmenler matematik, fen bilimleri gibi aktif branşlar başta olmakla birlikte materyal geliştirme, yeni yöntem ve teknikler, sınıf yönetimi, alternatif ölçme ve değerlendirme yöntemleri, etkili iletişim, kaynaştırma, öğrencilerinin sınıf ortamına uyumu, velilerle iletişim, liderlik, öğrenme bozukluğu gibi özel eğitim konularında da Vitamin Öğretmen'den destek aldı.

 

- "Öğretmenlerin her zaman yanındayız"

 

Sebit Genel Müdürü Ahmet Eti, Türk Telekom Grubu'nun bir parçası olarak geliştirdikleri online eğitim platformuyla öğretmenlerin her zaman yanında olduklarını belirterek, şunları kaydetti: 

"Eğitim teknolojilerinde köklü Ar-Ge geçmişine sahip, Türkiye'nin en büyük eğitim şirketi olarak, 21. yüzyıl eğitim koşullarına uyum sürecinde de öğretmenlerimizin en büyük destekçisiyiz. Onların eğitim alanında yaşanan gelişme ve kaydedilen yeniliklere anında ulaşabilmesini, güçlü bir geleceğin ayrılmaz parçası olarak görüyoruz. Öğretmenlerimiz onlara sunduğumuz online eğitim platformu ile kendilerini geliştirirken, edindikleri bilgiyi yetiştirdikleri öğrencilere de aktararak onların gelişimine de katkı sağlıyorlar. Bizim motivasyonumuzu sağlayan da bu.  Türk Telekom Grubu’nun sinerjisiyle öğretmenlerimizin öğrenme ortamlarını zenginleştirerek, öğretim materyallerini etkin kullanım yöntemleri sunarak her an yanlarında olmaya devam ediyoruz."

Vitamin Öğretmen'in içeriğinde şunlar bulunuyor: 

Öğretmenlerin sanal sınıflar aracılığıyla kendi okullarından veya evlerinden, etkileşimli olarak katılabildikleri, akademisyenler, uzmanlar ve eğitim önderleriyle bir araya gelebildikleri "Canlı Eğitimler"; farklı ve yaratıcı yaklaşımlar sunan, yurt içi ve yurt dışından yenilikçi örnekleri, sınıf içi uygulamaları izleyip dünya genelindeki eğitim akımları hakkında fikir edinebildikleri "Eğitim Videoları"; eğitim alanında dünyadan gelişmeleri ve Türkiye eğitim gündemini takip edebildikleri "Haberler"; alanındaki özgün ve çeviri makalelerle eğitim bilimine farklı bir perspektiften bakmalarını sağlayan, vizyonlarını genişleten "Eğitim Yazıları".

Linkleri ile soru-cevap etkinlikleri gibi gerekli dokümanlara ve Vitamin içeriğindeki ilgili kazanımlara doğrudan erişebildikleri "Yıllık Plan"; sınıf içi etkinlik önerileri, özgün ve kapsamlı içeriğiyle "Belirli Günler ve Haftalar"; kendi içeriklerini ve öğretim materyallerini diğer üye öğretmenlerle paylaşabildikleri, onların içeriklerinden yararlanabildikleri "Dokümanlar" alanı; meslektaşlarıyla iletişim kurup deneyimlerini, sorularını paylaşabildikleri "Tartışmalar" alanı.

 

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku