Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Erdoğan: Vestel uluslararası standartlarda bir şirket olduğunu, satın alma uygulamalarındaki bu en değerli sertifika CIPS ile bir kez daha belgelemiş oldu

İSTANBUL (AA) - Vestel, dünyada çok az şirkete verildiği belirtilen kurumsal satın alma sertifikası Chartered Institude of Procurement and Supply'ın (CIPS-İmtiyazlı Satınalma ve Tedarik Enstitüsü) sahibi oldu.

Vestel açıklamasına göre, şirketin hem Elektronik hem de Beyaz Eşya satın alma departmanları, CIPS sertifikası almaya hak kazandı.

Açıklamada, CIPS'in, bu sertifikaya sahip şirketlere önemli bir saygınlık kazandırdığı ve Vestel’in sağlam, profesyonel satın alma yönetim sistemini gösterdiği de vurgulandı. CIPS Kurumsal Sertifikası'nın, 100’den fazla uluslararası firma tarafından kullanıldığına dikkat çekildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, zor bir değerlendirme sürecinden sonra bu belgeyi almaya hak kazandıklarını, Vestel'in yapılan değerlendirme sonucunda aldığı bu sertifika ile satın alma uygulamalarında uluslararası standartları yakaladığını belgelediğini kaydetti.

Mevcut uygulamaların sağladığı avantajlar nedeniyle süreci en hızlı tamamlayan ve aynı anda iki şirketine birden sertifikayı sağlayan sayılı firmalardan biri olduklarının altını çizen Erdoğan, Vestel'in tüm birimleri ile uluslararası arenada yarışacak düzeyde bulunduğunu dile getirdi.

Erdoğan, Vestel'in tüm organizasyonunda Türkiye'nin gurur duyacağı bir şirket olmayı sürdürdüğünü ifade ederek, "Sadece üretimde değil tasarımda, operasyonda, insan kaynağında, kısacası Vestel çatısı altındaki tüm süreçlerde gurur duyacağımız bir yapı oluşturduk. Bu, Türkiye'nin, Türk insanının ve yerli üretimin başarısıdır" değerlendirmesinde bulundu.

Açıklamada verilen bilgilere göre şirket, bu sertifikayı alabilmek için CIPS tarafından altı aylık bir inceleme sürecine tabi tutuldu.

"Liderlik ve organizasyon", "strateji", "insan", "süreç ve sistemler" ile "performans yönetimi" olmak üzere 5 ana başlık altında 110 farklı kriterde değerlendirme yapıldı.

Hem Vestel Elektronik hem de Vestel Beyaz Eşya satın alma ekiplerinin sahip olduğu CIPS sertifikası, Vestel'in satın alma uygulamalarında uluslararası standartların yakalandığını ve satın alımlarını tutarlı, şeffaf ve etkin bir şekilde yönettiğini belgelendiriyor.

Anahtar Kelimeler
DiğerVestel
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku