İSTANBUL (AA) - VakıfBank Tarım Bankacılığı, organik tarıma yönelen üreticiler için "Organik Kredi" ürününü hizmete sundu.

VakıfBank'tan yapılan açıklamaya göre, doğa ve insan sağlığı açısından organik tarımın önemine inanan ve bu konuda üretim yapan üreticilere yönelik hazırlanan Organik Kredi, yüzde 1,39 faiz oranı ile sunuluyor.

50 bin TL'ye kadar olan ihtiyaçları için Organik Kredi'den yararlanan çiftçiler, herhangi bir dosya masrafı ödemedikleri gibi birçok bankacılık hizmetini ücretsiz olarak sunan ve 1 yıl boyunca hesap işletim ücreti alınmayan "Halden Anlayan Nette Mini Tarife" paketinden de yararlanabiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı Lütfü Çelebi, VakıfBank olarak organik tarımın gelişmesini önemsediklerini ve bu şekilde üretim yapan çiftçilere destek verdiklerini ifade etti. VakıfBank'ın tarım bankacılığından yararlanan müşteri sayısının her geçen gün arttığına dikkati çeken Çelebi, şunları kaydetti:

"Ülkemizde organik tarım bilinci her geçen gün artıyor. Tarım bankacılığı kapsamında tarımsal işletmelere özel çözümler sunuyoruz. Tahıl, sebze ve meyve dahil tüm bitkisel üretim faaliyetlerinden süt ve besi hayvancılığına kadar tarım ve hayvancılığın her alanında üreticilerin işletme ve yatırım ihtiyaçlarına yönelik kredi imkanı sağlıyoruz. Gelir dönemini dikkate alarak hasat dönemine uygun, yılda bir ödemeli kredi kolaylığı sunuyoruz. Çiftçimizin halinden anlıyor, ihtiyaçları olan krediye kolay ulaşmalarını sağlıyoruz."

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku