İSTANBUL (AA) - Unilever, genç girişimcileri sürdürülebilirlikle ilgili sorunlara çözümler bulmaya çağırdığı "Unilever Sürdürülebilir Yaşam Genç Girişimciler Ödülü"nü düzenliyor.

Unilever tarafından yapılan açıklamaya göre, bu yıl üçüncüsü düzenlenen "Unilever Sürdürülebilir Yaşam Genç Girişimciler Ödülü" 35 yaş ve altı genç girişimcilerin katılımıyla 18 Kasım'a kadar devam edecek.

Yarışma Birleşmiş Milletler’in yoksulluğu sona erdirme, eşitsizlikleri yok etme ve iklim değişikliği ile mücadele etme amacıyla 25 Eylül tarihinde 193 ülke ile birlikte imzaladığı Global Hedefler'e odaklanıyor.

Genç girişimciler, 17 global hedefin Unilever tarafından desteklenen 8 hedefi ile ilgili fikirleri ve projeleriyle yarışmaya katılabilecek.

Bu hedefler kapsamında genç girişimciler, yoksulluğu ve açlığı sonlandırma, cinsiyet eşitliği, temiz su ve sağlık koşullarını iyileştirme, ulaşılabilir ve temiz enerji, iyi koşullarda çalışma ve ekonomik büyüme, sorumlu tüketim ve üretim, iklim değişikliklerinin etkileriyle mücadele etme ile ilgili fikirleriyle yarışacak.

 

- Kazanana 200 bin avro finansman ve rehberlik desteği

 

Cambridge Üniversitesi Sürdürülebilir Liderlik Enstitüsü ortaklığında ve Ashoka iş birliğiyle gerçekleştirilen "Unilever Sürdürülebilir Yaşam Genç Girişimciler Ödülü"nde, finale kalmaya hak kazanan 7 proje 2016 Mart ayında kamuoyuna duyurulacak.

7 finaliste toplamda 200 bin avroyu aşan finansman desteği ve özel rehberlik hizmeti verilecek. Bunların arasından seçilecek en başarılı projeye sahip genç girişimci ise Galler Prensi Charles'ın himayesinde verilen Galler Prensliği Sürdürülebilir Yaşam Genç Girişimci Ödülü'nün sahibi olacak.

 

- Unilever Türkiye’den genç girişimcilere yeni bir fırsat

 

Açıklamaya göre, 2014'te 88 ülkeden 800'ün üzerinde genç girişimcinin başvurduğu yarışmada Türkiye, en çok proje başvurusu yapılan 5 ülkeden biri olmuştu.

Bu yıl da Unilever Türkiye, genç girişimcileri projeleriyle yarışmaya katılmaya davet ediyor ve yarışmaya katılan genç girişimcilere yepyeni bir fırsat daha sunuyor.

2016 mart ayında global finalistlerin açıklanmasının ardından, Ashoka Türkiye iş birliğiyle Türkiye'den yapılan başvurular ayrıca incelenerek Türkiye finalistleri belirlenerek genç girişimcilere finansman desteği ve danışmanlık desteği verilecek.

Geçen yıl, Honduras'lı Daniel Yu, "ReliefWatch: Impact Meets Data" projesiyle "Galler Prensliği Sürdürülebilir Yaşam Genç Girişimci Ödülü"nün yanı sıra 50 bin avroluk büyük ödülü almaya hak kazanmıştı.  

Yarışma ile ilgili diğer tüm detayları öğrenmek ve başvuru yapmak için www.changemakers.com/globalgoals2015 adresi ziyaret edilebilir.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku