İSTANBUL (AA) - Şekerbank'ın "tweet köy" projesi, MediaCat Felis Ödülleri'nin "Medya/Ambient Medya Kullanımı" kategorisinde ödüle layık görüldü.

Şekerbank'tan yapılan açıklamaya göre, bankanın "Aile Çiftçiliği" reklam kampanyası kapsamında gerçekleştirilen "tweet köy" projesi, bu yıl 10'uncusu gerçekleştirilen MediaCat Felis Ödülleri'nin "Medya/Ambient Medya Kullanımı" kategorisinde ödül aldı.

Marka inşasının temel taşı olan pazarlama iletişiminin alt disiplinlerindeki yaratıcılık ve kalite ile film üretim tekniğini yukarıya taşımayı amaçlayan MediaCat Felis Ödülleri, 19-20 Kasım tarihlerinde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Concept Reklam Ajansı imzası taşıyan "tweet köy" reklam kampanyası, "Medya/Ambient Medya Kullanımı" kategorisinde büyük ölçekli dalında Felis ödülüne layık görüldü. Felis ödülü, kısa süre içerisinde yurt içi ve dışından birçok ödül alan "tweet köy" projesinin 8'inci ödülü oldu.

 

- Reklam filmi ile tweet'ler gerçek sahiplerine ulaştı  

 

Yaratıcı iletişim alanında dünyanın en önemli festivali olarak kabul edilen 62. Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali'nin "Açıkhava" kategorisinde bronz aslan ödülünün sahibi olan "tweet köy" reklam filmi, Golden Drum'ın "Direct" kategorisinde de gümüş ödüle layık görülmüştü.

Sürdürülebilirlik Akademisi'nin düzenlediği "Sürdürülebilir İş Ödülleri"nin "Sürdürülebilirlik İletişimi" kategorisinde ödül alan proje, geçen günlerde de, 2015 Kristal Elma Türkiye Reklam Ödülleri Yarışması'nın "Açıkhava-Out of Home/Hizmet", "Doğrudan Pazarlama/Ortam Reklamı (Ambient)", "Medya/Ürün ve Servis/Hizmet" kategorilerinde Kristal Elma, "Medya/En İyi Ambient Mecra Uygulaması" kategorisinde gümüş ödül almıştı.    

Şekerbank, üretimin sürdürülebilirliği için çiftçiler toprağını, köyünü bırakıp gitmesin diye Kasım 2014'te "Aile Çiftçiliği" projesini başlatarak tarımın önemini kentli insanın gündemine taşıdı.

Söz konusu proje kapsamında,  #senbırakıpgitmediye etiketiyle çiftçilere iletilen mesajların, gerçek sahiplerine doğrudan ulaştırılması fikrinden hareketle hazırlanan yeni reklam için Twitter mesajları tabelalara bastırıldı, köylerin en merkezi yerlerine, evlerin ya da çeşmelerin duvarlarına asıldı.   

TV ve dijital mecralarda yayınlanan reklam kampanyası, ilk reklam filminde olduğu gibi yine büyük ilgi gördü. Sosyal medya kanallarında paylaşılan "tweet köy" reklam filmi, Twitter'da 465 binden fazla kez görüntülendi. Facebook'ta 700 binden fazla kişiye ulaşırken, yaklaşık 215 bin kez tıklandı. YouTube'da ise 500 bine yakın kez görüntülendi ve 200 bine yakın sayıda da izlendi. 

Anahtar Kelimeler
FinansŞekerbank
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku