İstanbul Büyükşehir Belediyesi: İtfaiye kimyasal müdahale aracının pompası ile havuza dolan tehlikeli madde Gebze'den gelen kimyasal taşıma tankerine aktarılıyor. Taşıma aracına aktarılan nitrik asit güvenli bir şekilde olay yerinden tahliye ediliyor

İSTANBUL (AA) - İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Tuzla'daki Deri Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren bir fabrikada kimyasal madde tankının altında bulunan havuza sızan nitrik asidin kimyasal taşıma tankerine aktarıldığını ve güvenli şekilde tahliye edildiğini bildirdi. 

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, Orhanlı Mahallesi'ndeki bir fabrikada kimyasal sızıntı meydana geldiği hatırlatılarak, tek katlı fabrikadaki 6,5 metre boyunda 2 metre çapındaki tanktan sızan nitrik asidin önleme havuzunda biriktiği belirtildi. 

İstanbul İtfaiyesinin Orhanlı, Dudullu ve Tuzla gruplarından 8 araç ve 23 personelin kısa sürede olay yerine ulaştığı bilgisi verilen açıklamada, "Ekipler, özel maske, kimyasal koruyucu tulum giyerek olaya müdahale ediyor. İtfaiye Kimyasal Müdahale Aracının pompası ile havuza dolan tehlikeli madde Gebze'den gelen kimyasal taşıma tankerine aktarılıyor. Taşıma aracına aktarılan nitrik asit güvenli bir şekilde olay yerinden tahliye ediliyor" ifadeleri kullanıldı. 

Açıklamada, sızan gaz nedeniyle 150 metrelik alanın tedbir amaçlı boşaltıldığı ve güvenli bölge oluşturulduğu aktarıldı. 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku