İSTANBUL (AA) - Turkcell, 1 Nisan 2016 tarihi itibarıyla sunulabilecek en yüksek 4,5G hızı olan 375 Mbps'lik hızdan herkesin faydalanabilmesi için numara taşımayı kolaylaştırdı.

Turkcell'den yapılan açıklamaya göre, mevcut internet hızını 17 kata kadar yükseltecek 4,5G teknolojisinde, operatörler arasında en yüksek hızı sunacak Turkcell, herkesin bu teknolojiden yararlanabilmesi için numara taşıma işlemini tek tıkla yapacak.

Turkcell'e numarasını taşımak isteyenlerin, "https://www.turkcell.com.tr/tikdiye" adresine girmeleri ve istediği paketi seçerek kişisel ve adres bilgilerini doldurup onaylaması yeterli olacak.

 Başvuru yapıldıktan sonra, randevu zamanı atanacak ve randevu tarihinde müşterilerin ayağına gidilerek SIM kart teslim edilip sözleşme evrakları imzalatılacak. Bu sayede numara taşıma işlemi başlayacak ve süreç tamamlandığında müşteri bilgilendirilecek.

4,5G ihalesinde en yüksek kapasiteyi satın alan Turkcell, Taşıyıcı Birleştirme tekniğini kullanarak, 1 Nisan 2016 tarihi itibarıyla sunulabilecek en yüksek 4,5G hızı, 375 Mbps'i sağlayan tek mobil operatör olacak. Turkcell'e numarasını taşıyan tüm aboneler 8GB internet hediye edilecek.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku