Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Sevilengül: Biz zaten uzun zamandır sunduğumuz kampanyalar kapsamında Turkcell'den akıllı telefon alan tüm müşterilerimizin SIM kartlarını ücretsiz olarak 4,5G destekli USIM'ler ile değiştiriyoruz Hedefimiz 1 Nisan 2016’ya kadar telefonu 4,5G destekli tüm müşterilerimizin SIM kartını en ileri teknolojiyi destekleyen yeni SIM kartlar ile değiştirebilmek

İSTANBUL (AA) - Turkcell'in, akıllı telefonu 4,5G teknolojisini destekleyen ancak SIM kartları desteklemeyen kullanıcıların SIM kartlarını, ücretsiz olarak 4,5G destekli SIM kartlar (USIM) ile değiştirdiği bildirildi.

Şirketten yapılan açıklamada, 4,5G olarak adlandırılan LTE-Advanced teknolojisi, 1 Nisan 2016 tarihi itibarıyla Turkcell müşterilerinin kullanımına sunulacak. Sadece Türkiye’nin değil dünyanın da en güçlü 4,5G altyapısını kurabilmek için hazırlıklarını sürdüren Turkcell, müşterilerinin 375 Mbps’e varan 4,5G hızından yaralanabilmeleri için çalışmalarına devam ediyor. Akıllı telefonları bu yeni teknolojiyi destekleyen Turkcell’liler, SIM kartlarını, LTE teknolojisinin gerekliliklerini yerine getiren 4,5G uyumlu USIM kartlarıyla ücretsiz değiştirebilecek.

Turkcell Flagship Mağazaları, Kurumsal Çözüm Merkezleri, Turkcell İletişim Merkezleri ve Turkcell Yetkili Satış Noktaları’na başvuran 4,5G destekli akıllı telefon sahibi tüm bireysel ve kurumsal hat sahibi Turkcell’liler, bu teknolojiyi destekleyen yeni SIM kartlarını hiçbir ücret ödemeden alabilecek. Akıllı telefonu 4,5G’ye uyumlu ses hattı sahiplerine, USIM kartlarıyla Turkcell’in 1 GB internet paketi de sunuluyor.

Açıklamada konuya ilişkin görüşlerine yer verilen Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül, şunları kaydetti:

"Yapılan 4,5G yetkilendirme ihalesinde kullanım hakkını elde ettiğimiz frekanslar sayesinde Turkcell, 1 Nisan 2016 tarihi itibarıyla kullanılmaya başlanacak 4,5G’de, Taşıyıcı Birleştirme Teknolojisi ile 375 Mbps mobil internet hızını sunabilen tek mobil operatör olacak. Bu ayrıcalığı hiç vakit kaybetmeden yaşamak isteyen müşterilerimizin SIM kartlarını 4,5G için gerekli SIM kartlar ile değiştirmeleri gerekiyor.

Biz zaten uzun zamandır sunduğumuz kampanyalar kapsamında Turkcell’den akıllı telefon alan tüm müşterilerimizin SIM kartlarını ücretsiz olarak 4,5G destekli USIM’ler ile değiştiriyoruz. Şu anda 5 milyona yakın müşterimizin telefonu dördüncü nesil iletişim teknolojileri ile uyumlu. Hedefimiz 1 Nisan 2016’ya kadar hem bu sayıyı artırmak hem de telefonu 4,5G destekli tüm müşterilerimizin SIM kartını en ileri teknolojiyi destekleyen yeni SIM kartlar ile değiştirebilmek."

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku