İSTANBUL (AA) - Turkcell Grup Kurumsal İletişim Direktörlüğü pozisyonuna, halihazırda şirketin Kurumsal İletişim Müdürlüğü görevini yürüten Engin Gedik getirildi.

Turkcell'den yapılan açıklamaya göre, Turkcell Grup şirketlerinin tüm medya ve basın ilişkilerinin yanı sıra sponsorluk, kurumsal sosyal sorumluluk, sivil toplum kuruluşları ilişkileri ve dijital iletişim konularının yönetimini üstlenen Gedik'in sorumluluk alanı, şirketin yurt içi operasyonlarının yanı sıra Ukrayna, Belarus ve KKTC’deki operasyonların kurumsal iletişim ve itibar yönetimini de kapsıyor.

Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan ve Maltepe Üniversitesinde MBA derecesini tamamlayan Gedik, çalışma yaşamına 1996 yılında Macworld dergisinde Yazı İşleri Müdürü olarak başladı. Ardından "www.pcworld.com.tr" ve "www.macworld.com.tr" sitelerinin yöneticiliğini yaptı.

Dünya gazetesinde, 1998 yılında köşe yazarlığı ve teknoloji editörlüğü görevlerini üstlenen Gedik, 2005 yılında Dünya Şirketler Grubunun Teknoloji Yayınları Direktörlüğü görevine getirildi. Gedik ayrıca PC World, BYTE, CIO, IT PRO gibi teknoloji dünyası yayınlarının basılı ve dijital versiyonlarının yöneticiliğini yaptı.

Engin Gedik, Turkcell ailesine 2010 yılında Dijital İletişim Müdürü olarak katıldı. Turkcell Grup Kurumsal İletişim Müdürlüğü görevini 2012 yılından bu yana yürüten Gedik, 1 Ekim 2015 itibarıyla Turkcell Grup Kurumsal İletişim Direktörlüğü pozisyonuna atandı.

Anahtar Kelimeler
TurkcellEngin Gedik
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku