Türk Telekom Grubu Kurumsal İş Birimi CEO'su Akarca: Türkiye'deki işletmeler, BuluTT Market üzerinden sunduğumuz Amazon Web Services hizmetlerinden, kullandıkları kadar ödeme yaparak uygun koşullarda faydalanabilecek

İSTANBUL (AA) - Türk Telekom Grubu, Türkiye'deki işletmelere son teknoloji bulut çözümlerini Amazon Web Services iş birliğiyle sunacak. İşletmelerin sanal sunucu gibi teknoloji ihtiyaçları, Türk Telekom Grubu güvencesi ve Amazon Web Services altyapısıyla BuluTT Market üzerinden karşılanacak.

İki şirket arasındaki iş birliği, Türk Telekom Grubu Kurumsal İş Birimi Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Ali Akarca ve Amazon Web Services Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Teknoloji ve Çözüm Mimarisi Başkanı Attila Narin'in katıldığı basın toplantısıyla duyuruldu.

Toplantıda konuşan Akarca, Türk Telekom Grubu olarak, küçük esnaftan dev holdinglere kadar farklı ölçeklerdeki iş yerlerinin tüm iletişim ihtiyaçlarını tek noktadan karşıladıklarını bildirdi. 

Ses, internet ve veri merkezi hizmetlerinden bulut bilişim çözümlerine kadar sundukları 100'ün üzerinde ürün ve servisle işletmelerin teknoloji ortağı olduklarını dile getiren Akarca, şunları kaydetti:

"Müşterilerimizin ihtiyaçları ve beklentileri bizim için çok önemli. Amazon Web Services ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği kapsamında Türkiye'deki iş yerlerinin teknoloji ihtiyaçlarına yönelik güvenilir, ölçeklenebilir, yüksek performanslı ve hesaplı çözümler sunacağız. Türkiye'deki işletmeler, BuluTT Market üzerinden sunduğumuz Amazon Web Services hizmetlerinden, kullandıkları kadar ödeme yaparak uygun koşullarda faydalanabilecek. Sanal sunucu hizmeti, altyapı ve işletim giderlerinde yüzde 83'e varan tasarruf imkanı sağlayacak. İşletmeler ayrıca, bakım ve yönetim giderlerinde de tasarruf edecek ve ihtiyaç duymaları halinde genişleyebilen bir bilgi sistemi altyapısına sahip olacak.

Hizmetlerimiz, KOBİ'lerin, büyük işletmelerin ve kamu kurumlarının operasyonlarını güçlendirmelerinin yanı sıra, hizmet kalitelerini ve çeşitliliğini artırmalarına da yardımcı olacak. Ülkemizi bölgesinde bir veri merkezi üssü olarak konumlamak için teknoloji yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Türkiye'deki işletmelerimizin global alanda rekabet edecek düzeye ulaşması için en ileri teknoloji hizmetlerine sahip olmaları gerektiğine inanıyoruz. Amazon Web Services ile yaptığımız bu çalışmayı şirketlerimize rekabet avantajı sağlayacak bir iş birliği olarak değerlendiriyoruz."

 

-"Amazon kurulduğunda Türkiye'deki kullanıcılar ilkler arasındaydı"

 

Amazon Web Services Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Teknoloji ve Çözüm Mimarisi Başkanı Attila Narin de Amazon Web Services'i 2006 yılında hayata geçirdiklerini hatırlatarak, o tarihte Türkiye'deki kullanıcıların bu hizmeti ilk kullananlar arasında olduğunu söyledi.

Narin, "Bugüne kadar Amazon Web Services'i kullanan her ölçekteki şirkette çok büyük yenilikler gördük. BuluTT Market'le birlikte çok daha fazla Türk şirketinin bulut teknolojisini kullanarak işlerini büyütmek ve başarılı olmak için gerekli olan güvenlik, ölçeklenebilirlik ve güvenilirlik hizmetlerini uygulayabileceklerini düşünüyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku