Shell'den yapılan açıklamaya göre, TSE'nin gerçekleştirdiği denetimler sonucu, Türkiye'de Petrol Piyasası akaryakıt dağıtım markaları arasında "Müşteri Dostu Marka" belgesini alan ilk marka Shell markası oldu. Ayrıca 169 Shell akaryakıt istasyonu da TSE'den "Müşteri Dostu Kuruluş" belgesini aldı. 

Bunların yanında, Shell istasyonlarının TSE teknik standartlarıyla beraber global Shell kurulum ve işletme standartlarına uygunluğu, acil durum yönetimi, müşterilerine verdiği hizmetlerin devamlılığını sağlayan tüm teknik ekipmanların sorunsuz şekilde çalışırlılığı kontrol edildi.

 

-  TSE'nin geliştirdiği ilk belgelendirme sistemi MDK, MDM

 

TSE Türkiyedeki hizmet ve ürün kalitesini en üst seviyeye çıkarmayı hedeflediğini söyleyen TSE Başkanı Sebahittin Korkmaz, Müşteri Dostu Kuruluş (MDK), Müşteri Dostu Marka (MDM) belgelendirmesinin bu hedef çerçevesinde TSE tarafından geliştirilen bir belgelendirme sistemi olduğunu söyledi.

Korkmaz, "MDM, MDK belgelendirmesi hizmet sektörüne özgü, müşteri algısını ölçen, teknik kriter olarak Hizmet Yeri Belgelendirme (HYB) temelinde gerçekleştirilen bir belgelendirme sistemidir. Bu sistemde sadece müşterinin şikayet ve değerlendirmeleri değil, müşteriye karşı proaktif yaklaşım sergilenerek, müşterinin firmayı nasıl algıladığı ölçülmektedir" dedi.

TSE Başkanı Korkmaz, MDK, MDM belgelendirmesi ile Türkiye'nin ilk kez Avrupa ülkelerine kalite belgelendirme modeli ihraç ettiğine dikkati çektiğini belirten Korkmaz şunları kaydetti:

 "Avrupa'nın kalite alanındaki lider kuruluşu Avrupa Kalite Teşkilatı (EOQ),  Aralık 2013'te İstanbul'da yapılan Yönetim Kurulu toplantısında bu belgelendirme modelini "EOQ Projesi" olarak kabul etti. Bu belgelendirme modelinin EOQ tarafından benimsenmesi ile ilk kez Türkiye'nin geliştirdiği bir kalite belgelendirme modeli Avrupa ülkelerinde uygulanmaya başlanmış oldu.

Halihazırda MDM-MDK belgelendirmesi, Teşkilata üye 35 Avrupa ve Akdeniz ülkesinde, TSE koordinasyon ve yönetiminde yürütülmektedir. TSE, bu belgelendirme modelini geliştiren kuruluş olarak, projeye katılmak isteyen EOQ üye ülkelerine know-how, eğitim, danışmanlık ve döküman desteği sağlamaktadır.

Ayrıca bu ülkelerin yapacağı her belgelendirmeden TSE’nin belge başına ücret alması söz konusudur.Yurt dışından gelen bu ilk başvurunun sonuçlandırılması sistemin faydalarının ve katma değerinin Avrupa ülkelerinde de anlaşılması için büyük önem taşımaktadır."

 

-  "Shell halkımızın gönlünde değerli bir yer kazandı"

 

 "MDM ve MDK" belgelendirmesiyle ilgili görüşlerini ifade eden Shell Türkiye Ülke Başkanı Ahmet Erdem konuyla ilgili olarak yaptığı konuşmada, "Türkiye'deki faaliyetlerimize 1923 yılında başladık, sunduğumuz hizmet kalitesi ile Shell markası halkımızın gönlünde önemli ve değerli bir yer kazandı ve Türkiye'nin gelişiminin bir parçası oldu" ifadelerini kullandı.

Her gün Türkiye çapındaki 1023 Shell istasyonumuzda 550.000'i aşkın müşterimize, seçkin ve güçlü bayi ağımızın desteği ile gece gündüz yaz kış demeden hizmet sunuyoruz. En önemli hedefimiz de müşterilerimizin istasyonlarımızda kendilerini misafirimiz gibi hissetmeleri. Onları istasyonlarımızdan uğurlarken, geldiklerinden daha mutlu ayrılacaklarından emin olmak birincil amacımız. TSE'den aldığımız MDM ve MDK belgeleriyle tüm bu çalışmalarımızı taçlandırmış olduk."

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku