İSTANBUL (AA) - Tofaş, Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) tarafından düzenlenen Altın Eldiven İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) İyi Uygulama Ödülleri'nde iki ayrı kategoride ödüle layık görüldü.

Tofaş açıklamasına göre,  MESS Yönetim Kurulu tarafından iş yerlerinde yürütülen iş sağlığı ve güvenliği çalışmalarını desteklemek amacıyla verilen Altın Eldiven İSG İyi Uygulama Ödülleri, dün İstanbul Şişli Marriott Hotel’de düzenlenen törenle sahiplerine verildi.

İSG alanında yaptığı yatırımlar ve uyguladığı uluslararası standartlarla örnek teşkil eden çalışmalar gerçekleştiren Tofaş, "Altın Eldiven Tavsiye Edilen Uygulama" ve "Altın Öneri Mavi Yakalı Çalışan" kategorilerinde ödül aldı.

Tofaş’ın geliştirdiği Sky Hook (Ergonomik Kayar Koltuk) uygulaması "Altın Eldiven Tavsiye Edilen Uygulama Ödülü" alırken Tofaş çalışanlarından Ertuğrul Sağlık'ın önerisiyle hayata geçirilen Kasa İyileştirmesi Projesi "Altın Öneri Mavi Yakalı Çalışan" dalında ödüllendirildi.

Ödüller Tofaş'ı temsilen törene katılan Tofaş Çevre Sağlık ve İş Güvenliği Müdürü Levent Modalı, Tofaş İş ve Yangın Güvenliği Yöneticisi Ayhan Aydın ve Tedarik Zinciri Geliştirme (TZG)  Kasa İmalatı Birimi Takım Lideri Ertuğrul Sağlık tarafından alındı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Tofaş Çevre, Sağlık ve İş Güvenliği Müdürü Modalı, İSG alanında dünya standartlarında, uzun soluklu yatırımlar yaptıklarını ve bu konuda hem çalışanların hem de Tofaş'ın etkileşimde bulunduğu paydaşların bilinçlenmesi için çalışmalar yürüttüklerini belirtti.

2013 yılında World Class Manufacturing – WCM kapsamında altın seviyeye geçmiş bir sanayi kuruluşu olarak bu alanda sektöre ve iş dünyasına yön gösteren bir misyon üstlendikleri inancına sahip olduklarını dile getiren Modalı,  "Bu yatırımların temelinde çalışanlarımızı iş kazalarından ve meslek hastalıklarından korumanın ve daha sağlıklı ve verimli bir ortamda çalışmalarını sağlamanın yanı sıra, toplumsal bir sorumluluk da yer alıyor. MESS tarafından verilen bu ödülleri çabalarımızın ve yönümüzün doğru olduğunu göstermesi açısından çok önemli buluyoruz. Bizi bu başarıya taşıyan tüm arkadaşlarımıza ve ödüle layık gören MESS yönetimine teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler
ÖdülOtomotivTOFAŞ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku