TİKA, Türk Kızılayı, Azerbaycan Gençliğe Yardım Fonu, İHH, Yeryüzü Doktorları, Yardımeli, BİSEG ve Cansuyu uzmanları, Azerbaycanlı gençler ve sivil toplum kuruluşu yetkililerine hayırseverlik eğitimi düzenledi.

ANKARA (AA) - Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Azerbaycanlı gençlere hayırseverlik geleneğinin canlandırılması için eğitim verdi. 

Başkanlıktan yapılan açıklamada, Türkiye'nin vakıf geleneğinin ve tecrübelerinin Azerbaycan toplumuna aktarılması, Azerbaycan kültür ve yaşamında bulunan hayırseverlik geleneğinin canlandırılmasına yönelik "Tağıyev Hayriye Programı" başlatıldığı bildirildi.

Azerbaycan'ın hayırseverlik geleneğini temsil eden Hacı Zeynelabidin Tağıyev'den adını alan ve Türk sivil toplum kuruluşları işbirliğiyle hayata geçirilen program kapsamında Azerbaycan'da 8 günlük bir eğitim programı gerçekleştirdi. 

Program çerçevesinde TİKA, Türk Kızılayı, Azerbaycan Gençliğe Yardım Fonu, İHH İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı, Yeryüzü Doktorları, Yardımeli Derneği, BİSEG Gönüllüler, Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Geleceğin Eğitimi Derneği'nden uzmanlar eğitim düzenledi. 

Eğitimlere, Azerbaycan'daki 25 sivil toplum kuruluşunun 50 yetkilisi ile  60 öğrenci katıldı. 

Anahtar Kelimeler
TİKAAzerbaycan
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku