THY Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Olmuştur: VisitBritain, Birleşik Krallık'a gelen turist sayısını artırmak istiyor. Bunu, 280 noktaya uçan, dünyada en fazla ülkeye uçan hava yolu olan THY'nin gücünü kullanarak yapmak istiyor İngiliz hükümetinin danışmanı Barones Neville Rolfe: Turistlerin Birleşik Krallık'a ulaşımlarını kolaylaştırma çalışmaları hükümetin turizm alanındaki planlarının kalbinde yatıyor Visit Britain CEO'su Balcombe: Yeni işbirliği kapsamında önümüzdeki 12 ay boyunca yürütülecek pazarlama kampanyasıyla, Suudi Arabistan, Körfez ülkeleri ve Hindistan pazarlarına yoğunlaşılacak

LONDRA (AA) - Türk Hava Yolları (THY) ile Birleşik Krallık'ın ulusal turizm ajansı VisitBritain, pazarlama alanında iş birliğine imza attı.

İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen imza törenine Türkiye'nin Londra Büyükelçiliği Elçi Müsteşarı Fatih Ulusoy, Londra Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Ataşesi Ali Selçuk Can, İngiltere İş, Yenilikler ve Yetenekler Bakanlığı ile Kültür, Medya ve Spor Bakanlığı'nın danışmanı Barones Neville-Rolfe, THY Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur, VisitBritain Üst Yöneticisi (CEO) Sally Balcombe, THY'nin Birleşik Krallık'taki çalışanları, turizm ve ticaret sektörünün temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Yapılan stratejik ortaklığa ilişkin imza töreninde AA muhabirine konuşan THY Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur, THY'nin tarihinde ilk defa bir ülkenin turizm ajansı ile işbirliğine gittiğini belirterek, "VisitBritain, Birleşik Krallık'a gelen turist sayısını artırmak istiyor. Bunu, 280 noktaya uçan, dünyada en fazla ülkeye uçan hava yolu olan THY'nin gücünü kullanarak yapmak istiyor. Bunu gerçekleştirmek üzere Birleşik Krallık'ın bizi seçmiş olması, son yıllarda yaptıklarımızın ne kadar doğru olduğunun bir kanıtı. Biz de bu duruma kazan-kazan prensibiyle yaklaştık" dedi.

Olmuştur, Suudi Arabistan ve Körfez ülkelerindeki yolcuların tek aktarmayla sadece Londra'ya değil, Birleşik Krallık'ta THY'nın uçtuğu diğer noktalara da ulaştırılabileceğini ve yine tek aktarmayla Birleşik Krallık'taki 5 noktadan kendi ülkelerine geri döndürülebileceğini belirterek, THY ile Birleşik Krallık'ın turizm ajansı arasında yapılan işbirliğinde başarılı olacaklarına inandıklarını dile getirdi.

VisitBritain gibi diğer ülkelerin turizm kurumlarıyla da gelecekte benzer işbirlikleri yapmayı istediklerini belirten Olmuştur, "Dünyada, 'THY uçtuğu her yerin ekonomisine çok büyük katkı sağlıyor, buraya turist getiriyor' algısını oluşturmak harika olur" dedi.

 

- "Hava yolu seyahati, İngiltere için çok önemli"

 

İngiltere İş, Yenilikler ve Yetenekler Bakanlığı ile Kültür, Medya ve Spor Bakanlığı'nın danışmanı Barones Neville-Rolfe da Türkiye ile Birleşik Krallık arasında daha fazla bağın kurulmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Birleşik Krallık bir ada ve burayı ziyaret eden turistlerin birçoğu hava yoluyla bu ülkeye varıyor ve ayrılıyor. Yani hava yolu seyahati, İngiltere için çok önemli. Turistlerin Birleşik Krallık'a ulaşımlarını kolaylaştırma çalışmaları hükümetin turizm alanındaki planlarının kalbinde yatıyor. Bu nedenle bugün THY ve VisitBritain arasındaki ortaklığı duyurmaktan dolayı çok memnunum" ifadelerini kullandı.

 

- "THY'nin hizmet verdiği pazarlarda önemli büyüme fırsatları bulunuyor"

 

VisitBritain CEO'su Sally Balcombe ise THY ve VisitBritain ortaklığıyla 2016 yılının turizm merkezinin Birleşik Krallık yapılmasının hedeflendiğini söyledi.

Yeni işbirlik kapsamında önümüzdeki 12 ay boyunca yürütülecek pazarlama kampanyasıyla, Suudi Arabistan, Körfez ülkeleri ve Hindistan pazarlarına yoğunlaşılacağını aktaran Balcombe, bu bölgede bulunan turistlerin ilgisini Birleşik Krallık'a çekmek üzere THY ile işbirliğine gidildiğini bildirdi. Balcombe, "THY tarafından hizmet verilen pazarlarda çok önemli büyüme fırsatları bulunuyor. Bu fırsatları havayolunun küresel bağlantısı ve hızla büyüyen ağıyla kullanacağız" diye konuştu.

THY, İngiltere'nin başkenti Londra'daki Heathrow ve Gatwick havaalanının yanı sıra İngiltere'deki Manchester ve Birmingham kentleri ile İskoçya'nın başkenti Edinburgh'a uçuyor.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku