İSTANBUL (AA) - Türkiye İş Bankası, The Banker dergisi tarafından güçlü mali performansı ve inovatif hizmet anlayışı ile "Türkiye'de Yılın Bankası" ödülüne layık görüldü.

Banka açıklamasına göre, bankacılık sektörünün önde gelen uluslararası yayınları arasında yer alan The Banker dergisi, İş Bankası'nı güçlü mali performansı ve inovatif hizmet anlayışı ile "Türkiye’de Yılın Bankası" ödülü ile ödüllendirdi.

İş Bankası'nın ödülü, derginin Londra'daki merkezinde Genel Yayın Yönetmeni Brian Caplen ve Avrupa Editörü Stefanie Linhardt tarafından İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali'ye takdim edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Bali, İş Bankası'nın daha önce de The Banker tarafından açıklanan "Dünyanın En Büyük 1000 Bankası" listesinde ilk 100'e giren tek Türk bankası olduğunu da hatırlatarak, çabalarının ödüllendirilmesinin kendileri için büyük mutluluk vesilesi olduğunu dile getirdi.

Bali, "Bu yıl finansal piyasalardaki dalgalanmaların ve yurt içi belirsizliklerin yoğunlaştığı bir ortamda sorunsuz ve sürdürülebilir büyüme politikası uygulayarak, yılın 3. çeyreği itibarıyla Türkiye'nin en büyük özel bankası unvanımızı koruduk. Önümüzdeki dönemde de güçlü mali yapımız ile riskleri etkin bir şekilde yöneterek ülke ekonomisine katkı sunmaya devam edeceğiz" değerlendirmesinde bulundu.

 

-Yılın Bankası ödülleri

 

Yılın Bankası ödülleri, iş dünyasının yakından takip ettiği finans ve ekonomi mecralarından biri olan The Financial Times bünyesinde aylık olarak yayımlanan The Banker dergisi tarafından veriliyor. Yılın Bankası, uzman bankacı ve analistlerin görüşlerine dayanarak dünyanın birçok ülkesindeki bankaların değerlendirilmesi sonucunda belirleniyor. Değerlendirmelerde, mali performans, risk yönetimi, yeni teknolojilerin kullanımı ve aynı sektördeki diğer kurumlardan farklılaşma stratejileri rol oynuyor.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku