Musul'dan Hacca giden halk evlerini ve ailelerini DAEŞ'e rehin bırakmak zorunda kalıyor Kürdistan Demokrat Partisi'nin Ninova ilindeki Medya Sözcüsü Zeyni: DAEŞ, hacca gidenler tekrar Musul'a gelmez diye endişe ediyor. Onlara, gelmemeleri durumunda mallarına el koyma ve ailelerini hapse atma uyarısında bulundu

NİNOVA (AA ) - Irak'ın Kuzeyindeki Musul'dan Hacca giden halkın, evlerini ve ailelerini DAEŞ'e rehin bırakmak zorunda kaldıkları bildirildi.

Kürdistan Demokrat Partisi'nin (KDP) Ninova ilindeki Medya Sözcüsü Said Mamo Zeyni, AA muhabirine yaptığı açıklamada, terör örgütü DAEŞ'in, Musul'dan hacca giden halkın ev ve arazilerinin tapuları ile ailelerini örgütün yanında rehin bırakmaya mecbur ettiğini söyledi.

 Zeyni, "DAEŞ, hacca gidenler tekrar Musul'a gelmez diye endişe ediyor. Onlara, gelmemeleri durumunda mallarına el koyma ve ailelerini hapse atma uyarısında bulundu" dedi.

Medya Sözcüsü Zeyni, hacca gitmek için yola çıkanların Suudi Arabistan'a ulaşmak için hangi yolu kullandıkları konusunda ise bilgisinin bulunmadığını dile getirdi.

Musul'dan hacca gitmek için yola çıkanların önce Enbar iline, oradan da Ürdün'e hareket etikleri ve daha sonra da Ürdün'den uçakla Suudi Arabistan'a gidecekleri belirtiliyor.

Terör örgütü DAEŞ, 10 Haziran 2014'te Musul'u ve ardından diğer bazı bölgeleri ele geçirmişti.

Terör örgütü DAEŞ'in 10 Haziran 2014'te Musul'u ve ardından diğer bazı bölgeleri ele geçirmesiyle başlayan çatışmalar ülkenin çeşitli kentlerinde devam ediyor. Irak ordusuyla Peşmerge güçleri, DAEŞ'in elindeki bölgeleri geri almak için operasyonlar düzenliyor. ABD öncülüğündeki koalisyon güçleri de Irak ordusuna havadan destek veriyor.

Anahtar Kelimeler
DAEŞMusul 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku