İSTANBUL (AA) - Türk Ekonomi Bankası'nın (TEB) global ortağı BNP Paribas tarafından tasarlanan WAVE İnovasyon Sergisi, Türkiye İnovasyon Haftası kapsamında 3-5 Aralık tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi'nde sergilenecek.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, Türkiye İnovasyon Haftası etkinliğine Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) stratejik ortağı olarak 4 yıldan bu yana destek veren TEB, global ortağı olduğu BNP Paribas tarafından tasarlanan WAVE İnovasyon Sergisi'ni 3 günlüğüne İstanbul'a getiriyor.

İstanbul Kongre Merkezi'nde 3-5 Aralık tarihlerinde ziyaretçileriyle buluşacak olan serginin küratörlüğünü inovasyon ve liderlik düşünürü olarak tanınan Navi Radjou üstleniyor.

Bugüne kadar Paris, Milano ve San Francisco gibi dünyanın önde gelen şehirlerinde gerçekleştirilen WAVE İnovasyon Sergisi, Türkiye İnovasyon Haftası kapsamında ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, sergide dünya genelinde etkili olan ve geleneksel rollere meydan okuyan ortak yaratım, maker hareketi, paylaşım ekonomisi, döngüsel ekonomi ve katılımcı ekonomi olmak üzere 5 ana akımın incelendiğini bildirdi. Leblebici, şunları kaydetti:

"Ufuk açıcı bir sergi olmanın yanı sıra bir tartışma ve paylaşım platformu olma özelliği taşıyan WAVE İnovasyon Sergisi, zorlukları fırsata dönüştürerek daha az kaynakla daha çok şey yapan insanlığın ortak dehayla daha iyi bir dünya inşa edebileceğini öngören yeni bir inovasyon anlayışını ortaya koyuyor. TEB olarak bu önemli sergiyi İstanbul'a getirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. WAVE İnovasyon Sergisi'nde dünyanın dört bir yanından ilham verici 23 inovasyon projesi yer alıyor. Sergide Türkiye'den de Manetho, Dermalix ve Masuta Lab adlı 3 proje sergileniyor. TEB Girişim Evi'nden aldığı mentorluk, danışmanlık ve networking gibi desteklerle çalışmalarını sürdüren girişimcilerin geliştirdiği bu projelerin de sergide yer alması bizlere büyük gurur veriyor.

Dünya genelinde ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda köklü değişiklikler yaşanıyor. Özellikle teknolojinin gelişimi ve dijitalleşmenin yaygınlaşmasıyla değişim de oldukça hızlı seyrediyor. Başarıyı elde etmenin yolu ise, değişim sinyallerini iyi algılayıp buna göre aksiyon almaktan, öncü ve inovatif işlere imza atmaktan geçiyor. Küreselleşen ve iç içe geçen günümüz ekonomilerinde, ülkelerin ve şirketlerin sorumluluk alanları da kaçınılmaz olarak genişliyor. Artık, şirketlerin sadece faaliyet alanlarıyla sınırlı iş yapması mümkün değil. Toplumun tüm kesimlerine, çevrelerine ve paydaşlarına karşı da sorumlular."

 

-"İnovasyona stratejik önem veriyoruz"

 

Banka olarak 'Sorumlu Bankacılık' anlayışıyla hareket ettiklerini, finansal olmayan ancak Türkiye'nin geleceği olarak gördükleri alanlarda da yatırım yaptıklarını dile getiren Leblebici, "Geleceği şekillendireceğine inandığımız inovasyona stratejik önem veriyoruz. Banka olarak, 2007 yılında uzun soluklu bir inovasyon yolculuğuna başladık. Bu alanda yaptığımız yatırımlarla çalışanlarımızın inovasyon anlayışını sahiplenmelerini sağladık, inovasyonu kurum kültürümüzün bir parçası haline getirdik" değerlendirmesinde bulundu.

Leblebici, inovasyona ve katma değere dayalı ekonomiyi Türkiye'nin geleceği olarak gördüklerini vurguladı. İnovatif fikirleriyle geleceğin ekonomisini inşa edecek girişimcileri desteklediklerini ve girişimcilik ekosisteminin güçlenmesine katkıda bulunduklarını ifade eden Leblebici, şu açıklamalarda bulundu:

"Türkiye'nin en kapsamlı Girişim Bankacılığı ile inovatif iş fikrine sahip tüm girişimcilerimizin yanında oluyoruz. TEB Girişim Evi, TEB Kuluçka Merkezi ve ülke genelinde hayata geçirdiğimiz çeşitli programlarla inovatif fikir geliştirilmesini teşvik ediyoruz. İnovasyon kültürümüz ışığında müşterilerimize fark yaratan, yenilikçi ürün ve hizmetler sunmak için çalışıyoruz. Bunu yaparken müşterilerimizin değişimlere uyum sağlamalarına yardımcı olmak üzere hayatlarını kolaylaştıran, karmaşıklıktan uzak ve sade çözümler sunmayı temel alıyoruz. 'Değişen dünyanın bankası' sloganını benimseyen stratejik ortağımız BNP Paribas'ın inovasyona verdiği stratejik önemin gücünü ve desteğini de arkamıza alarak bu alana odaklanıyoruz."

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku