İSTANBUL (AA) - TEB Özel Melek Yatırım Platformu, Borsa İstanbul Özel Pazar tarafından "Yılın En Çok Yatırım Yapan Melek Yatırımcı Ağı Ödülü"ne layık görüldü.

TEB Özel tarafından yapılan açıklamaya göre, TEB Özel Melek Yatırım Platformu, Global Girişimcilik Haftası resmi açılışı ve Borsa İstanbul Özel Pazar’ın faaliyete başlamasının birinci yıl dönümü töreninde "Yılın En Çok Yatırım Yapan Melek Yatırımcı Ağı Ödülü"nü aldı.

Türkiye'de "melek yatırım" konseptini alternatif bir yatırım fırsatı olarak müşterilerine sunan TEB Özel'in hayata geçirdiği TEB Özel Melek Yatırım Platformu, Borsa İstanbul Özel Pazar tarafından "Türkiye'de Girişimci Şirketlere 2015 Yılında En Çok Yatırım Yapan Melek Yatırımcı Ağı" olarak ödüllendirildi.

Özel Pazar'ın gelişimine destek veren kuruluşların yer aldığı törende, TEB Özel Bankacılık Pazarlama ve Satış Direktörü Aylin Alkan, ödülünü Borsa İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Kemal Yılmaz'ın elinden aldı.

 

- Akredite melek yatırımcı ağı

 

Türkiye'de Bireysel Katılım Sermayesi Yönetmeliği’nin 2013'te uygulanmaya başlamasıyla "Melek Yatırımcı" konseptini müşterilerine sunan ilk banka olan TEB, hayata geçirdiği TEB Özel Melek Yatırım Platformu ile varlıklarını geleneksel finansal araçlar dışındaki alanlarda değerlendirmek isteyen müşterilerine yeni bir yatırım fırsatı sunarken, gelecek vadeden projelere de sermaye bularak girişimcilerin ekonomiye kazandırılmasına katkıda bulunuyor.

Hazine Müsteşarlığı’nın 2015 yılı başında TEB Özel Melek Yatırım Platformu'nu akredite bir Melek Yatırımcı Ağı olarak onaylamasıyla birlikte, bir bankanın "melek yatırım" konusunda kamu otoritesi tarafından yetkilendirilen ilk platformuna sahip olma ayrıcalığı kazanan TEB Özel Bankacılık, Melek Yatırım Platformu ile yatırımcılara lisans verebiliyor, ağ kanalıyla yapılan yatırımların belge ve bilgilerini Hazine Müsteşarlığı'na iletip yatırım süreçlerini takip edebiliyor.

 

- TEB Özel Yatırımcı Kulübü’nde yeni yatırımlar yolda

 

TEB Özel Melek Yatırım Platformu ile birlikte melek yatırımcılık konusuna gönül veren iş adamlarını bir araya getirdiği TEB Özel Yatırımcı Kulübü sayesinde alternatif yatırım fırsatları yaratan TEB Özel, yenilikçi iş fikrine sahip girişimcilere destek olarak girişimcilik ekosistemine katkı sunuyor.

Her ay yeni bir yatırım yapan ve girişimcilik ekosisteminde finans ötesi katkıları misyon edinen TEB Özel Yatırımcı Kulübü, diğer melek ağlarından ve yatırım kulüplerinden yatırımcı ve girişimcilere sunduğu fırsatlarla ayrılıyor. Ağ içerisinde değerlendirilen yatırım fırsatlarının bir üyenin yatırım yapmaya karar verdiği veya yatırım yapmış olduğu bir girişim şirketi olması yönüyle ön plana çıkan TEB Özel Yatırımcı Kulübü, bugüne kadar yatırım yapmaya karar verdiği 4 yatırıma ek olarak, üyeler yeni yatırımlarıyla ilgili görüşmelerini sürdürüyor.

Girişim fırsatlarını üyeleriyle paylaşarak ortak fayda yaratmayı hedefleyen TEB Özel Yatırımcı Kulübü üyeleri bugüne kadar 5'i İstanbul, 1'i San Francisco'da olmak üzere 6 toplantıda bir araya gelme fırsatı elde etti. Hem üyeler arası ilişkilerin kuvvetlendirilmesi hem de ekosisteme pozitif yönde katkıda bulunulması hedefiyle gerçekleştirilen toplantılar, 2016 yılında da her ay düzenli olarak üyelerini buluşturacak.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku