İSTANBUL (AA) - Türk Ekonomi Bankası (TEB), Kurum İçi Girişimcilik Programı ile Gamechangers 2015 Liderlik Ödülü'nün sahibi oldu

Banka açıklamasına göre, "Pazarlama Hazineleri" temasıyla Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilen Pazarlama Zirvesi kapsamında Gamechangers Turkey 2015 Ödülleri sahiplerini buldu.

Dünya çapında en yenilikçi şirketleri belirleyen ve bu alandaki en prestijli ödüllerden biri olan Gamechangers Turkey 2015 kapsamında TEB, Kurum İçi Girişimcilik Programı ile "Liderlik Ödülü"ne layık görüldü.

TEB adına ödülü TEB İnsan Kaynakları ve İnovasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dr. Nilsen Altıntaş ünlü yazar, strateji danışmanı ve girişimci Peter Fisk'ten aldı.

Gamechangers Turkey 2015 yazar Peter Fisk'in "Oyunu Değiştirenler: Dünyayı değiştirmeye hazır mısınız?" adlı kitabından esinlenilerek gerçekleştirildi.

Dünyanın dört bir yanındaki şirket liderlerine stratejiler geliştiren, marka, inovasyon ve pazarlama alanında yaratıcı stratejiler geliştirip, uygulayan Fisk, Business Strategy Review tarafından, "İş çevrelerindeki en iyi düşünürlerden biri" olarak gösteriliyor.

 

- "TEB bünyesinde iç girişimciler yetiştiriyoruz"

 

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Nilsen Altıntaş, TEB olarak bu ödüle layık görüldükleri için büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

TEB olarak, yaklaşık 9 yıldan bu yana kurum içi inovasyona yatırım yaptıklarını aktaran Altıntaş, "Geçtiğimiz yıl da kurum kültürü haline getirdiğimiz inovasyonu bir adım öteye taşıyarak ve sektörde bir ilki gerçekleştirerek Kurum İçi Girişimcilik Programı'nı başlattık. Program ile kurum içinde girişimci bir kültür yaratarak, bankanın geleceğini değiştirebilecek yenilikçi projeler üreten ve bu projeleri hayata geçirebilecek iç girişimler yetiştirmeyi amaçlıyoruz" ifadelerini kullandı. 

Yenilikler kapsamında, mevcut iş yapış biçimlerini değiştirdiklerini kaydeden Altıntaş, çalışanların projelerini birer girişimci gibi geliştirip hayata geçirebilecekleri çalışma ortamları sağladıklarını ifade etti. Altıntaş şöyle devam etti:

"Kurum içi girişimcilerimizin yetkinliklerini artıracak eğitim programları sunuyor, mentorluk desteği sağlıyoruz. Örneğin, onları diğer yenilikçi, yaratıcı, girişimci çalışma arkadaşlarıyla buluşturduğumuz TEB Hackathon etkinlikleri düzenliyoruz. Başarılı iç girişimcilerimizi Silikon Vadisi'ne götürerek orada teknolojik girişimcilerle bir araya gelip kendi iş modellerini bir adım ileriye taşımalarına olanak tanıyoruz.

Geçtiğimiz yıl başlattığımız Kurum İçi Girişimcilik Programı ile kısa zamanda önemli başarılar elde ettik. Başarılarımızı tescil eden bu ödül bize mutluluk vermekle kalmıyor, daha iyisini yapmak için motivasyonumuzu da artırıyor."

Anahtar Kelimeler
Finans
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku