Türkiye Diyanet Vakfı ve Milli Eğitim Bakanlığının iş birliğiyle organize edilen Uluslararası İmam Hatip Liselerine öğrenci seçimi Arnavutluk'ta devam ediyor

TİRAN (AA) - Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) ve Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) iş birliğiyle organize edilen Uluslararası İmam Hatip Liselerine öğrenci seçimi mülakatları Arnavutluk'ta sürüyor.

TDV Genel Müdürü İsmail Palakoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, eğitim faaliyetlerinin kendileri açısından önemli olduğuna dikkati çekerek, bu kapsamda hem yurt dışı hem de yurt içindeki okullarında çok sayıda öğrencinin eğitim gördüğünü söyledi.

On ülkede imam hatip liseleri ve ilahiyat fakültelerinin bulunduğunu anımsatan Palakoğlu, bu okullarda 3 bin 500 öğrencinin eğitim aldığına işaret etti.

Palakoğlu, bunun 102 farklı ülkeden imam hatip liselerinde ya da ilahiyat fakültelerinde eğitim almak üzere Türkiye'ye çok sayıda öğrenci getirdiklerini aktararak, Arnavutluk'a da Uluslararası İmam Hatip Liselerine öğrenci seçimi dolayısıyla geldiklerini kaydetti.

Kayseri, Konya ve İstanbul olmak üzere Türkiye'de üç Uluslararası İmam Hatip Lisesi bulunduğunu söyleyen Palakoğlu, bu okullarda farklı ülkelerden bin 200 öğrencinin eğitim aldığını ifade etti.

Palakoğlu, Arnavutluk'ta dün başlayan öğrenci seçimi mülakatlarının bugün sona ereceğini belirterek, Arnavutluk'tan sonra Makedonya, Kosova, Karadağ ve Bosna Hersek'te de öğrenci seçimi yapacaklarını söyledi.

TDV'nin bölgedeki diğer faaliyetlerinden de söz eden Palakoğlu, TDV'nin Arnavutluk'taki en önemli projesinin, temel atma törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı Namazgah Camisi olduğunu vurguladı.

Palakoğlu, yapımına devam edilen caminin iki yıl içerisinde tamamlanmasını planladıklarını sözlerine ekledi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku