Burkan el Fırat'a bağlı birlikler, Rakka'nın kuzeyindeki Ayn İsa beldesinin denetimini ele geçirdi

RAKKA (AA) - Suriye'de muhaliflerin çatı yapılanması Burkan el-Fırat'a bağlı birliklerin, Rakka'nın kuzeyindeki terör örgütü DAEŞ'in kontrolünde olan Ayn İsa beldesinin denetimini ele geçirdiği bildirildi.

Muhalif MASAR Press Ajansı'ndan yapılan açıklamada, Burkan el Fırat ile bazı Kürt grupların ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin hava desteğiyle DAEŞ'in kontrolündeki Ayn İsa beldesinin denetimini sağladığı belirtildi.

Düzenlenen ortak operasyonda terör örgütünün Ayn İsa beldesinden Rakka kentine çekildiği dile getirilen açıklamada, Burkan el Fırat ve Kürt grupların terör örgütünün beldeden çekilmeden önce evlere döşediği mayın ve bubi tuzaklarını temizlediği kaydedildi.

Rakkalı bazı muhalif grupların Tel Abyad bölgesinde terör örgütü DAEŞ'e karşı daha etkin mücadele etmek için "Selam Ordusu" adı altında birleştiği vurgulanan açıklamada, "Ülkenin kuzeyinde Selam Ordusu adı altında birleşen birlikler, DAEŞ'e karşı Rakka ve çevresinde mücadele edecek" denildi.

Liva el Tahrir, Allah için Cihad Tugayı (Liva fi Sebillillah), Rakka Güvenlik Tugayı (Liva Emmen Rakka) ve Ahrar Tabka birlikleri Selam Ordusu adı altında birleşti.

Burkan el Fırat'a bağlı birlikler dün de koalisyon güçlerinin hava desteğiyle Rakka'nın Ayn İsa beldesi yakınlarındaki 93. Tugayın denetimini sağlamıştı.

Anahtar Kelimeler
RakkaDAEŞAyn İsa
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku