Şekerbank Genel Müdürü Yıldız: Yılın dokuz ayında tarım kredilerinde sektörün üzerinde bir performans göstererek yüzde 24 büyüdük

İSTANBUL (AA) - Şekerbank, yılın dokuz ayında toplam kredi hacmini geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 16 artışla 16,5 milyar liraya çıkardı.

Şekerbank TAŞ tarafından yapılan yazılı açıklamada, bankanın 30 Eylül 2015 tarihli konsolide olmayan mali tabloları açıklandı.

Eylül sonu itibarıyla toplam kredi hacmini geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 16 artışla 16,5 milyar TL'ye çıkaran Şekerbank'ın konsolide olmayan aktif büyüklüğü ise yüzde 16 artarak 23,8 milyar TL'ye ulaştı.

Yılın ilk dokuz ayında 70,2 milyon TL net kar elde eden Şekerbank'ın 30 Eylül 2015 itibarıyla toplam özkaynak büyüklüğü 2,4 milyar TL olarak gerçekleşti. Bankanın eylül sonu bilançosuna göre toplam mevduat hacmi ise yıllık yüzde 11,7 artışla 15 milyar TL'ye yükseldi.

 

- "Tarım kredilerinde yüzde 24 büyüdük"

 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Şekerbank Genel Müdürü Halit Yıldız, "Anadolu Bankacılığı" misyonu doğrultusunda, kuruluşundan bu yana 62 yıldır üretimi destekleyen Şekerbank'ın 2015 yılında da tarım kredilerinde önemli büyüme kaydettiğini belirterek, "Çiftçi ailelerimizin gelirlerini artırarak kırsaldan kente göçü önleme amacımız doğrultusunda, parçalı tarım arazilerinin birleştirilmesine, kadın çiftçilerimizin girişimci olmasına, tarımda enerji verimliliğini öne çıkaran uygulamaların artmasına yönelik sektörümüzde ilk olan uygulamalara imza attık" dedi.

Böylece yılın dokuz ayında tarım kredilerinde sektörün üzerinde bir performans göstererek yüzde 24 büyüdüklerini aktaran Yıldız, "Önümüzdeki dönemde de kuruluş misyonumuzu her zamankinden daha çok yerine getirmeye özen göstererek, üretimi ve tasarrufu destekleyip sektörümüze örnek oluşturmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku