İSTANBUL (AA) - Şekerbank'ın "Aile Çiftçiliği" reklam kampanyası, Kristal Elma Türkiye Reklam Ödülleri Yarışması'nda toplam 11 ödül aldı.

Şekerbank'tan yapılan açıklamaya göre, bankanın çiftçiler toprağını, köyünü bırakıp gitmesin diye Kasım 2014'te başlattığı "Aile Çiftçiliği Bankacılığı" projesinin reklam kampanyasına, 2015 Kristal Elma Türkiye Reklam Ödülleri Yarışması'nda 2'si büyük olmak üzere 7 Kristal Elma ödülü verildi. Söz konusu kampanyanın devamı niteliği taşıyan "tweet köy" projesi de 3 kristal elma ve bir gümüş ödüle layık görüldü. 

Şekerbank'ın Aile Çiftçiliği reklam kampanyası, 2 bin 847 başvurunun yapıldığı Kristal Elma Türkiye Reklam Ödülleri Yarışması'nda toplam 11 ödülle en çok ödüle değer görülen reklam çalışması oldu.

Ödüller, reklam, medya, pazarlama ve iletişim dünyasının tüm paydaşlarını bu yıl "Fame" temasıyla "Uniq İstanbul"da buluşturan 2015 Kristal Elma Festivali kapsamında sunuldu.

Kasım 2014'te başlattığı Aile Çiftçiliği Bankacılığı projesinin reklam kampanyasıyla kentten kırsala, her segmentte tarımsal üretimin devamlılığının önemine ilişkin farkındalığı yükseltmeyi hedefleyen Şekerbank, Concept Reklam Ajansı imzası taşıyan Aile Çiftçiliği reklam kampanyasıyla Kristal Elma Türkiye Reklam Ödülleri Yarışması'nın "Medya" ve "Kampanyalar/Entegre Kampanya" kategorilerinde Kristal Elma Büyük Ödülü, "Entegre Kampanyalar/Hizmet", "Film-TV ve Sinema/Bankacılık", "Film-TV ve Sinema/Toplumsal Sorumluluk", "Kampanyalar/Açıkhava Kampanyası-Out of Home" ve "Medya/En İyi Entegre Kampanya/En İyi Entegre Medya Kullanımı" kategorilerinde ise Kristal Elma Ödülü'nü aldı.

Aile Çiftçiliği'ne ilişkin reklam filmi ve sosyal medyayı da içeren entegre iletişim planı ile tarım ve kırsal kalkınmanın önceliği konusunda kayda değer bir farkındalık oluşturan Şekerbank'ın "#senbırakıpgitmediye" etiketi altında, 10 binin üzerinde paylaşımda bulunulmuştu.

Tweet'ler toplamda 32 milyondan fazla görüntülenirken, Facebook'taki kampanya içerikleri 780 bini aşkın kişiye ulaşmıştı. Reklam filmi, sadece YouTube'da 1 milyon kez izlenmişti.

 

- "Tweet köy"e yeni ödüller

 

Şekerbank'ın, Aile Çiftçiliği Bankacılığı projesinin reklam kampanyası kapsamında #senbırakıpgitmediye etiketiyle atılan 10 binin üzerindeki paylaşımı, Twitter'ı hemen hemen hiç kullanmayan çiftçilere ulaştırdığı tweet köy reklam filmi de Kristal Elma'nın "Açıkhava-Out of Home/Hizmet", "Doğrudan Pazarlama/Ortam Reklamı (Ambient)", "Medya/Ürün ve Servis/Hizmet" kategorilerinde Kristal Elma Ödülü aldı.

Proje ayrıca "Medya/En İyi Ambient Mecra Uygulaması" kategorisinde de gümüş ödüle değer görüldü.

 Aile Çiftçiliği projesi kapsamında, #senbırakıpgitmediye etiketiyle çiftçilere iletilen mesajların, gerçek sahiplerine doğrudan ulaştırılması fikrinden hareketle hazırlanan yeni reklam için Twitter mesajları tabelalara bastırılmış, köylerin en merkezi yerlerine, evlerin ya da çeşmelerin duvarlarına asılmıştı.

Daha önce, yaratıcı iletişim alanında dünyanın en önemli festivali kabul edilen Cannes Lions'da bronz aslan ödülüne değer görülen tweet köy projesine, Golden Drum'ın "Direct" kategorisinde gümüş ödül verilmişti.

Proje, geçen günlerde Sürdürülebilirlik Akademisi'nin, alanında örnek kurumları ödüllendirmek amacıyla bu yıl ikincisini düzenlediği "Sürdürülebilir İş Ödülleri"nin "Sürdürülebilirlik İletişimi" kategorisinde de ödüle layık görülmüştü. 

Anahtar Kelimeler
FinansŞekerbank
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku