İSTANBUL (AA) - OPET'in temiz ve sağlıklı bir toplum hedefiyle başlattığı "Temiz Tuvalet" kampanyası kapsamında oluşturulan "Temiz Tuvalet Tırları" nın yeni rotası Uşak oldu. 

OPET'ten yapılan açıklamaya göre, son 1,5 ayda 27 şehre uğrayarak OPET istasyonlarında hijyen sağlayan ve malzeme tedariği yapan tırların bu seferki durağı Uşak idi.

Uşak'ta bulunan OPET istasyonlarını kontrol eden ekipler, malzeme tedariği yaptı ve sürücülere bilgilendirici broşürler ile temizlik kitleri dağıttı.

Söz konusu sosyal sorumluluk projesi kapsamında iki ayrı rota üzerinden yola çıkan "OPET Temiz Tuvalet Tırları", 3 ay içerisinde yaklaşık 10 bin kilometre yol yaparak, 30 şehirdeki 180 istasyonda hizmet verecek.

Projenin fikir lideri ve OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk, projeyle 15 yılda 8 milyon kişiye ulaşarak hijyen eğitimi verdiklerini ifade etti.

Tuvaletlerin, bir ülkenin medeniyet göstergesi olduğunu belirten Öztürk, şunları kaydetti:

"Kampanyamız, bizim temiz ve sağlıklı toplum oluşturma mücadelemizdir. Temiz Tuvalet kampanyasını kendi istasyonlarımızda uygularken, 72 ili gezerek 6 milyon kilometre yol katettik. Köy ve kasabalarda halka, okullarda ise öğretmen ve öğrencilere seminerler verdik. OPET ve TSE iş birliğiyle halka açık tuvaletler için belirlenen standartların, İçişleri Bakanlığı tarafından iş yeri ve restoran tuvaletleri dahil olmak üzere zorunlu kılınmış olması da OPET'in bu konudaki başarısını teyit ediyor."

Öztürk, sağlıklı bir gelecek için projelerini yaygınlaştırmayı sürdürdüklerinin altını çizerek, "Sektörümüzde 9 yıldır kesintisiz Müşteri Memnuniyeti En Yüksek Marka seçilmemizde de bu kampanyamızın önemli etkisi olmasından memnuniyet duyuyoruz" değerlendirmelerini yaptı.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku