İSTANBUL (AA) - NN Hayat ve Emeklilik, 1-8 Ekim 2015 tarihleri arasında beş ilde acenteleriyle bir araya geldi.

NN Hayat ve Emeklilik açıklamasına göre, şirket yöneticileri, 1-8 Ekim tarihleri arasında İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Bursa'da gerçekleştirilen roadshow toplantılarında 250 acente yetkilisi ve çalışanıyla buluştu.

Toplantılarda, yılın son çeyreğine ilişkin hedefler aktarılırken, NN Akademi, Satış Portalı ve Acente Yardım Masası başta olmak üzere NN Hayat ve Emeklilik'in hayata geçirdiği yenilikler acenta yetkilileri ve çalışanlarla paylaşıldı. Şirketin acente kanalındaki stratejisi, yılın son çeyreğine ilişkin hedefleri, yeni ürünler, müşteri odaklı projeler ile bilgi teknolojileri ve çağrı merkezinde yürütülen çalışmalar hakkında da katılımcılara bilgi verildi.

Toplantılarda, NN Hayat ve Emeklilik Satış Kanalından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Alper Erdinç, Eğitim Müdürü Bilge Karadağ ile Kurumsal İletişim ve Müşteri Deneyimi Müdürü Beste Yıldız, acentelere seslendi.

Alper Erdinç, acente kanalında bireysel emeklilik ve hayat sigortası aracılığı yapan en büyük şirketlerden biri olduklarını vurguladı. 2003 yılından bu yana acente kanalıyla çalışmaya gönül vermiş bir şirket olduklarını belirten Erdinç, Şubat 2015'te gerçekleştirdikleri marka dönüşümüyle birlikte acente kanalında büyüme hedeflerini hızlandırdıklarını ifade etti.

Erdinç, acentelerle uzun vadeli iş ortaklığı yapmanın en önemli hedeflerinden bir tanesi olduğunu aktardı. Önümüzdeki dönemde mevcut aktif acenteleri bünyelerine katmayı hedeflediklerini dile getiren Erdinç, bireysel emekliliğin yanı sıra hayat sigortasına da odaklandıkları bu dönemde acentelere farkındalığı artırmaları ve bu alanda aktif çalışabilmeleri için büyük destek verdiklerini kaydetti. 

Acentelere destek vermek amacıyla "Acente Yardım Masası" isimli bir yapı kurduklarını bildiren Erdinç, sözlerini şöyle sürdürdü:

 "Eylül itibarıyla hayata geçen bu hat sayesinde, acenteler istediği zaman kendilerine destek verebilecek departmanlara ulaşabiliyorlar. Yine acentelerin, hem hayat sigortası hem de bireysel emeklilik tarafında bütün işlemleri kolaylıkla yapabildikleri 'Satış Portalı' dediğimiz bir ara yüzümüz vardı. Bu platformu, şimdi günün ihtiyaçlarına göre yeniliyoruz. Yeni raporlamalar ve videolu eğitimlerle zenginleştirdiğimiz altyapımızı bu yıl içinde acentelerin kullanımına sunacağız"

 

- "2015 yılının 9 ayında toplam 7 bin 961 saat eğitim verdik"

 

Bilge Karadağ ise NN Hayat ve Emeklilik olarak iş ortaklarına sundukları en büyük değerlerinden bir tanesinin eğitim faaliyetleri olduğunu belirtti. Acenteleri ve onların çalışanlarını önemsediklerini ve onlara yatırım yapmaya devam ettiklerini anlatan Karadağ,  2015 yılının ilk 9 ayında 773 acente çalışanına, 11 farklı alanda, toplam 7 bin 961 saat eğitim verdiklerini ve acente kanalında aracılık sınav başarısını yüzde 77'ye çıkarttıklarını bildirdi.

Karadağ, eğitim departmanı olarak yeni dönemde mevcut faaliyetleri NN Akademi bünyesine taşıyarak daha kurumsal bir şekilde faaliyetlere devam edeceklerini dile getirerek, NN Akademi ile acente kanalı özelinde hazırladıkları eğitim müfredatı ve özel projelerle hem iş ortaklarına hem de sigorta ve emeklilik sektörüne nitelikli ve yetkin profesyoneller kazandırmayı hedeflediklerini kaydetti.

Beste Yıldız da NN Hayat ve Emeklilik olarak üç ana stratejilerinden bir tanesinin müşterilerle uzun süreli ilişkiler kurmak olduğunu vurguladı.  

Bunun için de müşterilerle sürekli olarak iletişim halinde olmaya, onların ihtiyaçlarına ve beklentilerine yönelik satış sonrası hizmetler geliştirmeye odaklandıklarını anlatan Yıldız, "Müşterilerimizin 7/24 hizmet alabildikleri ve işlemlerini kendilerinin gerçekleştirebildikleri internet şubemiz, mobil şubemiz, sesli yanıt sistemimiz, fon bilgilendirme ve danışmanlık hizmetlerimizle müşterilerimize 'Önce Sen" diyoruz" ifadelerini kullandı. 

 

 

 

 

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku