İSTANBUL (AA) - Mitsubishi Electric, mekatronik CNC sektörüne sunduğu M80 ve M800 serisi CNC kontrol ünitelerinin Türkiye lansmanını gerçekleştirdi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Mitsubishi Electric Türkiye Başkanı Masahiro Fujisawa ve birim yöneticileri ile Türkiye'nin önde gelen makine imalatçısı bayilerinin katılımıyla Mitsubishi Electric'in M80 ve M800 serisi CNC kontrol ünitelerinin tanıtımı yapıldı.

Mitsubishi Electric'in dünyada önemli bir oyuncu olduğu mekatronik CNC sektöründe yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verilen lansmanda, şirketin satış, mühendislik ve satış sonrası hizmetler sunan mekatronik CNC departmanıetkinlik boyunca davetlilerin sorularını yanıtladı. Simülatörleri sergilenerek tanıtılan M80 ve M800 serisi CNC kontrol üniteleri, makine imalatçıları tarafından yoğun ilgi gördü.

 

-"Türkiye'nin hedeflerine ulaşması için gerekli teknolojiyi aktaracağız"

 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Mitsubishi Electric Türkiye Başkanı Masahiro Fujisawa, şunları kaydetti:

"Mitsubishi Electric Türkiye olarak bu güzel ülkede var olduğumuz süre boyunca pek çok projede yer aldık, pek çok alanda hizmet verdik ve vermeye de devam ediyoruz. Sunduğumuz ürün ve hizmetlerle Türkiye'nin geleceğinin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Mitsubishi Electric, dünyanın önde gelen makine üreticilerine CNC ürünleri ve çözümleri sağlıyor ve yüksek teknolojiye sahip CNC ürünleri ile başta otomotiv ve metal işleme sektörü olmak üzere bütün dünyada birçok sektörde standartları belirliyor.

Mitsubishi Electric, hizmet verdiği tüm sektörlerde pazarın ve kullanıcıların gerçek ihtiyaçlarını analiz edip anlayarak kazandığı deneyimle sektörüne ileri teknoloji çözümler sunan bir marka. M70 ve M700 serisi, Türkiye'deki iş ortaklarımız ve son kullanıcılar tarafından çok beğenilmişti. Bugün bu beğeniyi daha ileri seviyeye taşıyacak M80 ve M800 serisi CNC kontrol ünitelerimizin Türkiye lansmanını gerçekleştiriyoruz. 2016 yılında Türkiye'de satışa sunacağımız bu ürünlerimizin de sektörde büyük ilgi ile karşılanacağını düşünüyoruz."

Fujisawa, Mitsubishi Electric olarak tüm tecrübeleriyle iş ortakları ve müşterilerinin başarılarının kalıcı ve sürdürülebilir olması için çalıştıklarını ifade etti. Tüm dünyada kullanılan, yüksek kaliteye sahip ürün ve sistemler ile teknolojilerini Türkiye'ye getirdiklerini belirten Fujisawa, "Türkiye'nin belirlediği yüksek ekonomik hedeflerine ulaşması için gerekli teknoloji ve bilgi kullanımını aktarmayı hedefliyoruz" ifadesini kullandı.

 

-Daha hassas, hızlı ve verimli operasyon imkanı

 

M80 ve M800 serisi CNC kontrol üniteleri, bir önceki seri olan M70 ve M700 serisi ile uyum içerisinde olduğundan bu yeni seriye geçiş yapacaklar için herhangi bir uyum çalışması ya da ekstra eğitim gerekmiyor. Yüksek işlem kapasitesine sahip yeni seri, servo motor sürücüleri ile optik kablo üzerinden haberleşiyor.

Yeni seri, 4. jenerasyon Super Smooth Surface (SSS) kontrol ile daha hassas, daha hızlı ve daha verimli operasyon imkanı sunuyor. 3D program kontrolü ile operasyon öncesi parça çizimlerine bakılabiliyor, parçaların kesit görüntüleri alınabiliyor. Diğer taraftan grafiksel kılavuz yardımları ile daha kolay programlamaya imkan tanıyor. Oluşturulan makine programları USB'nin yanı sıra artık SD kartlarda da saklanabiliyor.

Sade görüntüleme özelliği sayesinde, normal görünüm ekranından sade görünüm ekranına geçiş yapılarak uzaktan gözlemleme şansı elde edilebiliyor. Yeni eklenen bir başka özellikle birlikte oluşan alarm tüm ekranı kaplayacak şekilde görüntülenebiliyor, böylece makine operatörü uzakta olduğu durumlarda da oluşan alarmı görebiliyor. Kullanıcı yetki seviyesi belirleme özelliğiyle, operatörlere üretimdeki rollerine göre ayrı ayrı erişim izni tanımlanarak insan kaynaklı hatalar minimize edilebiliyor. Ayrıca yeni seri, üretim yönetimleri sistemleri (MES) ile tam uyumlu şekilde çalışabiliyor.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku