İSTANBUL (AA) - Hisarlar AŞ'nin kabiniyle üretilen Massey Ferguson 4700 seri traktörlerin lansmanı Agritechnica Fuarı'nda yapıldı. 

 Hisarlar AŞ'den yapılan açıklamaya göre, şirket, 4700 seri traktörlerinde Hisarlar Kabin'i tercih eden AGCO ürünün lansmanını Almanya'da düzenlenen Agritechnica Fuarı'nda gerçekleştirdi. Traktörün kabini için Hisarlar ve AGCO anlaştıkları 2011 yılından bu yana proje çalışmalarını yürütüyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Hisarlar AŞ Üst Yöneticisi (CEO) Zafer Türker, proje için 2011 yılından bu yana çalıştıklarını belirterek, yalnızca bu proje için 8 milyon avroluk bir yatırım gerçekleştirdiklerini aktardı.

Şimdi çalışmalarının meyvesini toplamaya başlamanın gurur verici olduğunu vurgulayan Türker, şunları kaydetti:

"Bu yıl başladığımız seri üretimle 2016 yılı üretim adedimizin bu lansmanla daha da artmasını bekliyoruz. Fuarda da özellikle Tarım Makineleri iş kolumuzu ileri götürmek için çalışmalarımıza hız verdik. Marka Destek Programı'na kabul edilişimizle yurt dışı ilk fuarımız Agritechnica oldu. G20 Zirvesi'nin bu yıl Türkiye'de gerçekleşmesi, Türkiye'nin imajına çok olumlu katkı yaptı. Zirveyle ülkemizin isim ve marka değeri arttı. Bu durum Türk firmalar için güzel bir gelişme oldu. Farklı ülkelerden ilgi daha da arttı ve biz de bu olumlu gelişmeden payımıza düşeni aldık. Pek çok distribütörlük görüşmesi yaptık. Görünen o ki; ihracat hedefimizde daha da yukarılara çıkacağız."

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku