Lassa, Tarım Sağlamsa Gelecek Sağlam Projesi kapsamında 20 ilde 155 köyü gezerek 9 bin 500 çiftçiyle görüştü

İSTANBUL (AA) - Brisa’nın lastik sektöründe 41’inci yılını kutlayan markası Lassa, "Tarım Sağlamsa Gelecek Sağlam Projesi" kapsamında 20 ilde 155 köyü gezerek 9 bin 500 çiftçiye ulaştı. Lassa’nın görevlendirdiği ziraat mühendisleri tarafından çiftçilere "İyi Tarım Uygulamaları"na yönelik bin 600 reçete ve çözüm önerisi sunuldu.

Brisa tarafından yapılan açıklamaya göre, Lassa ekipleri, Tarım Sağlamsa Gelecek Sağlam Projesi kapsamında bu yıl, ziraat mühendisleri eşliğinde 20 ilde 155 farklı noktayı dolaşarak toplam 9 bin 500 çiftçiye eğitim verdi, "İyi Tarım Uygulamaları"na yönelik bin 600 reçete ve çözüm önerisinde bulundu.

Bu kapsamda ayrıca römorkların karanlıkta fark edilmemesi nedeniyle yaşanan kazalara da dikkat çekilerek, 4 bin 230 römorka da reflektör monte edildi. Lassa, projeye başladığı 2013 yılından bu yana toplam 10 bin 740 reflektör montajı gerçekleştirmiş oldu.

Projenin her durağında çiftçilere, bölgelerinde yetişen ürün çeşitlerine uygun olarak, tarımda verimlilik uygulamaları ve tarım ekonomisi hakkında toplam 5 bin 425 saat bilgi ve danışmanlık hizmeti verildi. Etkinlikler kapsamında ayrıca şut çekme, hafıza oyunu gibi keyifli oyun ve yarışmalar düzenlendi. 

 

- "Çiftçilerimizin ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap vermeye çalışıyoruz"

 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Brisa Tüketici Ürünleri Pazarlama Direktörü Egemen Atış, Brisa'nın yolculuğun geleceğini tasarlama vizyonu doğrultusunda çevresel, ekonomik ve toplumsal sürdürülebilirliğe yönelik çalışmalarına devam ettiğini aktardı.

Brisa olarak, sürdürülebilir sosyal sorumluluk anlayışıyla toplumsal faydaya hizmet edecek projelere büyük önem verdiklerini belirten Atış, sektörün de etkisiyle trafik emniyeti konusuna özellikle odaklandıklarını dile getirdi.

Atış, bu projeyle de römorklarda reflektör kullanımının önemine dikkati çektiklerini ve kazaları önleyebilmeyi amaçladıklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Sürdürülebilir tarım hakkında farkındalık yaratmak ve tarımda verimliliği artırmak, çiftçilerimize olduğu kadar ülkemizin ekonomisine de katkı sağlıyor. Bu nedenle proje kapsamında verdiğimiz danışmanlık hizmetine çok değer veriyor ve kapsamını her geçen yıl genişletiyoruz. Traktör lastiklerinin kullanım amacına uygunluğu, sağlamlığı ve kalitesi, traktörün de verimliliğini artıran bir faktör. Bu alanda da çiftçilerimize en uygun ürün ve hizmetleri tasarlayarak, ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap vermeye çalışıyoruz."

Anahtar Kelimeler
OtomotivBrisa
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku