İSTANBUL (AA) - Kuveyt Türk, bu yılın 9 ayında 341 milyon liralık net kar elde etti.

Kuveyt Türk'ten yapılan açıklamaya göre banka, 2015 yılının 9 aylık finansal sonuçlarını kamuoyuna duyurdu. Geçen yılın aynı dönemine göre net karını yüzde 20 artıran Kuveyt Türk'ün net karı 2015'in 9 ayında 341 milyon lira olarak gerçekleşti.

Banka, 2015 yılının 9 ayında toplam aktiflerini 2014'ün yıl sonuna oranla yüzde 26,6 artırarak 43 milyar 55 milyon liraya çıkarttı.

Aynı dönemde bankanın öz varlıkları da yüzde 8,9 artarak 3 milyar 293 milyon liraya yükseldi. Topladığı fonlar da 2014'ün yıl sonuna oranla yüzde 29 artışla 28 milyar 568 milyon liraya ulaşan Kuveyt Türk, fon kullanımında yüzde 26,2 artış gerçekleştirerek 26 milyar 864 milyon liralık fon kullandırdı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, finansal karlılıkta yılın her döneminde istikrarlı artış sağladıklarını bildirdi.

Katılım bankacılığı iş modeli ile yurt içinde ve uluslararası alanda müşterilerine ihtiyaç duydukları hizmetleri kolay ve hızlı bir şekilde ulaştırmaya, hizmet kalitelerini ve teknolojilerini devamlı geliştirmeye büyük önem verdiklerini aktaran Uyan, şunları kaydetti:

"Yılın başından beri hız kesmeden gösterdiğimiz çabalar, finansal sonuçlarımıza da yansıyor. Doğru bir strateji ile çalıştığımızı, yıl sonu hedeflerimize yaklaşırken doğru adımlar attığımızı kanıtlıyor. Bu başarıyı yıl sonunda da yakalamayı hedefliyoruz. 2015'in geri kalan döneminde ve 2016 yılında da Türkiye'de ve dünyanın her yerinde müşterilerimize katılım bankacılığı hizmetlerini daha geniş bir yelpazede ve en iyi şekilde sunmaya devam edeceğiz."

 

Anahtar Kelimeler
FinansKuveyt Türk
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku