İSTANBUL (AA) - Kuveyt Türk, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen "4. Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi"nde, "En İyi Ar-Ge Merkezi" ödülüne layık görüldü.

Kuveyt Türk'ün açıklamasına göre, banka, 4. Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi'nde, "Bankacılık ve Finans" kategorisinde "En İyi Ar-Ge Merkezi" ödülünü kazandı.

Zirvede, banka adına ödülü, Kuveyt Türk Bilgi Teknolojileri Grup Müdürü Mücahit Gündebahar, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın elinden aldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Gündebahar, Kuveyt Türk Ar-Ge Merkezi'nin, bilgi birikimi ve çalışanların büyük emekleriyle bankacılık sektörüne yenilik getiren işlere imza attığını dile getirdi.

Ar-Ge merkezlerinin son zamanlarda onur veren ödüllere layık görüldüğünü aktaran Gündebahar, "İkinci kez sektörümüzde birinci olmak, Ar-Ge de sürdürülebilirliği yakaladığımızın açık bir göstergesidir. Tüm Ar-Ge Merkezi çalışanlarımıza vermiş oldukları emekler için teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. Gündebahar, Ar-Ge yatırımlarının Türkiye ekonomisinin ve sanayisinin gelişiminin yanı sıra, dünya ekonomisinde Türkiye'nin prestijini artırma noktasında da önem taşıdığını vurgulayarak, Kuveyt Türk olarak sektöre katkıda bulunmak için çalışmaya devam edeceklerini kaydetti.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku