İSTANBUL (AA) - Koç Üniversitesi, dünya çapındaki Executive MBA (EMBA) programlarının değerlendirildiği listede üst sıralara çıktı.

Koç Üniversitesi'nden yapılan açıklamaya göre, Koç Üniversitesi EMBA Programı, Financial Times tarafından hazırlanan ve tüm dünyadaki EMBA programlarının değerlendirildiği 2015 yılı sıralamasında 78. sıradan 59.sıraya yükseldi.

Mezunların program sonrası kariyer gelişimlerinden programı sunan üniversitenin uluslararası başarısına kadar toplam 16 kritere göre yapılan değerlendirmede, Koç Üniversitesi dünyanın en iyi işletme okulları arasında yer aldı.

Öğretime başladığı 1993 yılından bu yana dünyanın dört bir yanında büyük şirketlerin en üst pozisyonlarda görev alan liderler yetiştiren Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü, EMBA programı çerçevesinde öğrencilerine kapsamlı ve küreselleşen iş dünyasının koşullarına uygun olarak güncellenen bir içerik sunuyor. En az 7 yıl iş tecrübesi olan orta düzey yöneticilerin yönetim ve liderlik becerilerini artırarak kariyerlerinin üst seviyelerinde ihtiyaç duyacakları analitik temeli sağlayan Koç Üniversitesi EMBA Programı 13 ay sürüyor. Her yıl ağustos ayında 2 haftalık tam zamanlı bir modülle başlayan programa başvurular haziran ayına kadar devam ediyor.

 

-"Programa katılan yöneticileri iş hayatının en zorlu koşullarına hazırlıyoruz"

 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü Direktörü Prof. Dr. Zeynep Gürhan Canlı, şunları kaydetti:

"Stratejik sezgileri yüksek, birden çok birimde deneyim sahibi, global bakış açısına sahip ve dünya çapında bir lider için gerekli analitik ve informatik yeteneklerle donanmış mezunlar yetiştiriyoruz. Gelişen bir pazar olarak Türkiye tüm dünyanın da odağındaki merkezlerden biri. Ülkemizdeki üst düzey yöneticilerin baş etmek zorunda olduğu en büyük sorun ise belirsizlik ortamlarında en doğru kararı verebilmek. Uluslararası tecrübeye sahip kadromuz ile programa katılan yöneticileri iş hayatının en zorlu koşullarına hazırlıyoruz."

Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü Yönetici Direktörü Nida Bektaş da "Aralarında pek çok yerli ve çok uluslu şirketin üst düzey yöneticilerinin bulunduğu zengin mezun ağına sahibiz. Öğrencilerimiz, 13 ay süren ve özveri gerektiren EMBA programını tamamladıklarında bin 300 kişiyi aşan bir mezun ağının ve global bir network'ün de ayrılmaz bir parçası oluyorlar" değerlendirmesinde bulundu.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku