İSTANBUL (AA) - Sabancı Topluluğu'nun online alışveriş platformu kliksa.com, Malatyalıların online alışveriş alışkanlıklarını açıkladı.

Kliksa.com'dan yapılan açıklamaya göre, Malatyalılar telefon, bilgisayar, anne bebek oyuncak, altın takı mücevherat ve elektrikli ev aletleri kategorilerine yoğun rağbet gösteriyor. Ürün bazında akıllı telefon, oto lastiği, bebek bezi, USB bellek ve televizyon en çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor.

Malatya'da online alışverişin büyük bölümü sırasıyla Yeşilyurt, Battalgazi, Darende, Doğanşehir, Arapgir, Hekimhan, Kuluncak, Akçadağ ve Doğanyol ilçelerinde gerçekleşiyor.

Malatyalı kadınlar, en çok akıllı telefon, bebek bezi, oyuncak, altın ve kol saati satın alırken, alışverişlerinin yüzde 43'ünü tek çekimle, yüzde 57'sini ise taksitlendirerek gerçekleştiriyor. Erkekler ise sırasıyla akıllı telefon, oto lastiği, USB bellek, televizyon ve hafıza kartı tercih ediyor. Malatyalı erkeklerin yüzde 43'ü alışverişini tek çekimle, yüzde 57'si ise taksitlendirerek yapıyor.

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku