Sarıkamış Belediye Başkanı Toksoy: Bir iki gün içerisinde gaz akışının sağlanacağını bekliyoruz. Ümit ediyorum inşallah bir daha bu şekilde olaylar olmaz ve vatandaşlarımızda bu eziyeti çekmez

KARS (AA) - Kars'tan geçen Bakü-Tiflis-Erzurum Doğalgaz Boru Hattı'na, terör örgütü PKK üyelerince gerçekleştirilen saldırının ardından, hattın onarımı için 20 kişilik BOTAŞ ekibi oluşturuldu.

Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, patlamanın olduğu bölgede boru hattındaki onarım çalışmalarının aralıksız devam ettiğini söyledi.

Çalışmaların kısa sürede tamamlanması için her türlü desteğin verileceğini belirten Toksoy, şöyle konuştu:

"Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için belediye olarak elimizden gelen bütün destek ve katkıları sağlıyoruz. Şu anda Erzurum ve Kars'tan gelen yaklaşık 20 kişilik BOTAŞ ekibi, 3 iş makinesiyle birlikte hasar gören hattı tamir ediyor. Bir iki gün içerisinde gaz akışının sağlanacağını bekliyoruz. Ümit ediyorum inşallah bir daha bu şekilde olaylar olmaz ve vatandaşlarımızda bu eziyeti çekmez."

İlçeye bağlı Çataldere Dikenli Tabya mevkisinden geçen doğalgaz boru hattına, 25 Ağustos'ta bölücü terör örgütü PKK mensuplarınca saldırı düzenlenerek patlatılmıştı. Patlamanın ardından boru hattından gaz akışı kesilmişti.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku